Serum pod makijaż

31 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Serum pod makijaż to dość niszowy produkt, warto jednak zdecydować się na jego stosowanie, ma bowiem bardzo korzystne działanie na cerę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie jest to standardowa baza pod makijaż, gdyż cel stosowania serum jest nieco inny. Warto bowiem pamiętać, że wiele produktów z tzw. kolorówki działa nieco wysuszająco na cerę. Aby więc uniknąć takiego efektu, najlepiej zdecydować się na bogate w składniki odżywcze serum pod podkład, dzięki któremu twarz będzie nie tylko lepiej odżywiona, ale i sam make-up będzie znacznie lepiej się prezentował.

Jakie są rodzaje serum do twarzy pod makijaż?

Na rynku jest kilka rodzajów takich produktów. Jednak do najbardziej popularnych zdecydowanie należy serum nawilżające pod makijaż. Zazwyczaj ma w swoim składzie kwas hialuronowy, bakuchiol, aloes, a także ekstrakty roślinne, dzięki którym skóra pozostaje nawilżona również po demakijażu. Popularnością cieszą się dodatkowo produkty o działaniu rewitalizującym. Są to preparaty, dzięki którym w cerze uruchamiane są mechanizmy naprawcze. Często jest to więc witamina C, przy czym trzeba pamiętać, że stosując ją na dzień koniecznie należy aplikować także kremy z filtrem UV, najlepiej z SPF 50.

Stosowanie serum pod makijaż krok po kroku

Aby działało w sposób prawidłowy, serum na dzień pod makijaż należy aplikować w odpowiedni sposób. Twarz musi być więc dobrze oczyszczona i tonizowana. Następnie aplikuje się na nią serum pod makijaż, lekki krem (najlepiej nawilżający) oraz krem z filtrem UV. Kolejne etapy to już nakładanie wybranych przez siebie kosmetyków kolorowych, takich jak kremy BB lub CC, puder, cienie oraz inne preparaty. Jeśli make-up ma utrzymywać się przez wiele godzin, to dobrym wyborem będzie także utrwalacz do makijażu, pozwalający przedłużyć trwałość o kilka godzin. Co istotne, dzięki serum pod makijażem nie trzeba się obawiać, że skóra po demakijażu będzie wysuszona. Oczywiście stosowanie takiego produktu na dzień nie wyklucza aplikacji serum na noc. To drugie ma bowiem jeszcze bardziej treściwy skład i pozwala dodatkowo odżywić skórę.