Inne

Self-care zgodnie ze znakiem zodiaku z Myastrocandle

Hebe
Hebe

Pogoda za oknem zaczyna dawać Ci się we znaki? Nam też, dlatego postanowiłyśmy postawić na rytuały, manifestacje i relaks. W końcu nie ma lepszego czasu na zadbanie o siebie niż leniwe, jesienne i zimowe wieczory. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik po zasłużonym self-care dla każdego ze znaków zodiaku, stworzony przez dziewczyny z Myastrocandle.

Self-care zgodnie ze znakiem zodiaku z Myastrocandle

‘Jak astrologia wpływa na wellness? Self-care, czyli samoopieka, to zbiór czynności, aktywności i praktyk, które pomagają nam zadbać o umysł i ciało. Ich przekrój jest mega szeroki - mówimy tutaj zarówno o aktywności fizycznej, jak i relaksujących kąpielach, spotkaniach ze znajomymi czy medytacji. Jak ma się to do astrologii? Znaki zodiaku mówią o zestawie cech i preferencji, które otrzymaliśmy w momencie urodzenia. Jeśli postaramy się je zrozumieć, będziemy mogli zadbać o siebie zgodnie z naszymi naturalnymi predyspozycjami. To doskonały sposób na skuteczny self-care, który sprawi, że poczujemy się jak nowo narodzeni.’

Baran

Ognisty Baran na co dzień jest prawdziwym wulkanem energii. Dba o to waleczny Mars, czyli planeta, która mu patronuje. W jaki sposób powinno wyglądać jego self-care? Polecamy zacząć od sesji jogi lub boksu, które pomogą pozbyć się napięcia i stresu nagromadzonego w ciele. Później aromaterapeutyczny masaż szyi i karku, wykonany samodzielnie albo przez drugą połówkę. Zwieńczenie dnia z samoopieką? O tym nie powinnyśmy tutaj pisać

Byk

Byki to zodiakalni hedoniści, którzy najlepiej czują się w swojej strefie komfortu. Dzięki wpływom romantycznej Wenus znajdują harmonię i radość w małych (i większych!) przyjemnościach. Idealny sposób na fizyczny i psychiczny self-care dla tego ziemistego znaku? Gotowanie pysznych, rozgrzewających potraw i binge-watching ulubionych seriali pod miękką kołderką. Na koniec długa, relaksująca kąpiel ze świecami - solo lub w towarzystwie.

Bliźnięta

Bliźnięta to zodiakalni intelektualiści. Ten powietrzny znak rządzony przez Merkurego stawia na komunikację, ciekawość świata i… odrobinę chaosu. Najlepszy sposób na self-care? Kompletny odlot w stronę nowych światów, zainteresowań lub umiejętności. Czytanie książek, pisanie dziennika, uczenie się egzotycznego języka - po takiej sesji Bliźniak poczuje się jak nowo narodzony. Jako osoba z tym zodiakiem podpowiadam, że rytuał najlepiej jest zakończyć szybką sesją medytacji z aromaterapią. Jakie zapachy najlepiej wyczilują Bliźniaki? Słodka mandarynka, orzeźwiająca bergamotka i pikantny imbir. Połączenie, które sprawdzi się dla każdej z ich wielu osobowości.

Rak

Księżycowe Raki to osoby opiekuńcze i wrażliwe. Ich żywiołem jest woda, dzięki czemu mogą wpłynąć głęboko w siebie. To właśnie tam zazwyczaj znajdują poczucie harmonii i bezpieczeństwa. Idealny przepis na self-care? Czas spędzony na łonie natury, sesja malowania przy winie i wyciszająca medytacja. Również w tym przypadku stawiamy na połączenie jej z aromaterapią. Słodkie, kwiatowe zapachy starannie otulą zodiakalne Raki komfortem i sprawią, że poczują się jak w domu.

Lew

Kreatywne Lwy kochają wyrażać siebie na zewnątrz. To znak Słoneczny, który znajduje ukojenie w kontaktach z innymi. Idealny sposób na zadbanie o siebie? Wyjście na pokaz mody, wystawę lub koncert z muzyką na żywo. A na koniec impreza dla kilkunastu najbliższych znajomych, najlepiej z ciekawym motywem przewodnim!

Panna

Zorganizowana Panna stawia na ład i porządek. Nie znaczy to jednak, że nie może pozwolić sobie na odrobinę luzu i kreatywności. W końcu każdy z nas powinien czasem odpiąć wrotki. Jaka forma self-care sprawdzi się najlepiej? Kurs gotowania egzotycznych potraw, wyjście na łyżwy lub spontaniczne, kompletne przearanżowanie mieszkania. Wieczór samo-opieki Panna powinna skończyć na wygodnej sofie, pod kocem, w towarzystwie swojego ulubionego filmu lub serialu.

Waga

Powietrzne Wagi to najwięksi estetycy zodiaku. Ich samo-opieka musi być oparta na otaczaniu się pięknem. Jak to osiągnąć? Wyjście do galerii sztuki, na wystawę lub do fotogenicznej restauracji na pewno spełni to zadanie. Świetnym podsumowaniem dnia z self-care dla Wagi będzie spotkanie w gronie bliskich, na jam session, planszówki lub imprezę na świeżym powietrzu.

Skorpion

Tajemniczy Skorpion to znak żywiołu wody. Jest wnikliwy i kreatywny, w życiu stawia na samorozwój i transformację. W wolnym czasie najbardziej skorzysta na sesji medytacji, ale także wszelkiego rodzaju rytuałach, podczas których będzie mógł wejrzeć w głąb siebie, wypowiedzieć ważne afirmacje i połączyć się z energią Wszechświata. Jako osoby z ascendentem w Skorpionie stawiamy na relaksujące obrzędy ze świecami, otualającymi nas światłem i zapachem.

Strzelec

Zodiakalnymi Strzelcami opiekuje się Jowisz, czyli planeta ekscytujących przygód i poszerzania horyzontów. Aby zadbać o siebie powinny postawić na szybki city break, podróż za miasto lub wypad do escape roomu. Doskonałe zwieńczenie dnia samoopieki? Samotny wieczór z książką o filozofii.

Koziorożec

Zdeterminowany Koziorożec swój czas inwestuje w rozwój, dyscyplinę i karierę. Osoby urodzone w tym znaku często znajdują ukojenie w sprawianiu sobie prezentów. Jak o siebie zadbać? Jako ½ Myastrocandle stawiam na szybki wypad do galerii handlowej lub sesję shoppingu w Internecie. Potem domowe SPA w wersji premium - maseczka, kąpiel, pachnąca świeca i kieliszek mojego ulubionego napoju.

Wodnik

Powietrzne Wodniki najbardziej cenią sobie niezależność. To zodiakalni idealiści, którzy uwielbiają wszystko, co oryginalne i niespotykane. Podczas dnia z self-care najbardziej skorzystają na tworzeniu. Gra na instrumencie, pisanie scenariusza, kręcenie amatorskich filmów lub nauka nowych umiejętności to najlepszy sposób, aby poczuły się spełnione. Wieczorny relaks? Czas na łonie natury.

Ryby

Magiczne Ryby pod opieką Neptuna niezwykle mocno czerpią ze swojego żywiołu. Lubią jednak płynąć pod prąd, a na twardym podłożu najlepiej czują się z głową w chmurach. Sprawdzony sposób na psychiczno-fizyczny self-care? Słuchanie muzyki, sesja medytacji z tybetańskimi bębnami lub kurs tworzenia perfum. Zwieńczenie samoopieki? Odkrywanie całkiem nowych światów podczas bezpiecznego, głębokiego snu.

Dzięki Myastrocandle Twoje wieczory staną się bardziej magiczne niż kiedykolwiek wcześniej. Odkryj swoją świecę zodiakalną i doświadcz niepowtarzalnej atmosfery, która otuli Cię swoim urokiem. Wpis powstał we współpracy z marką Myastrocandle.