Blog Twarz

SPF – dlaczego są ważne i to przez cały rok?

Hebe
Hebe
Słońce korzystnie wpływa na nasze zdrowie, syntezując witaminę D. Zbyt mocna ekspozycja na słońcu przyspiesza starzenie się skóry i negatywnie może wpłynąć na zdrowie. Dlatego należy pamiętać, że skuteczna ochrona przeciwsłoneczna jest kluczowym elementem codziennej pielęgnacji przez cały rok.
SPF – dlaczego są ważne i to przez cały rok?
Słońce korzystnie wpływa na nasze zdrowie, syntezując witaminę D. Zbyt mocna ekspozycja na słońcu przyspiesza starzenie się skóry i negatywnie może wpłynąć na zdrowie. Dlatego należy pamiętać, że skuteczna ochrona przeciwsłoneczna jest kluczowym elementem codziennej pielęgnacji przez cały rok.

Czy wiesz, że?

SPF to stopień absorpcji promieniowania UV przez zastosowane filtry. Współczynnik SPF informuje po jakim czasie, po zastosowaniu kosmetyku zawierającego filtr UV, powstaje rumień słoneczny, porównywalny do rumienia słonecznego pojawiającego się na skórze, która nie była chroniona kosmetykiem zawierającym filtr. Jeśli naturalnie na skórze wystawionej na działanie promieni słonecznych rumień pojawia się po 10 minutach, to po zastosowaniu kosmetyku z filtrem o wartości współczynnika SPF = 30, rumień może pojawić się na skórze po 300 minutach ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Kremy SPF Nacomi Next Level chronią nie tylko przed promieniowaniem UVA, ale także UVB zapewniając tym samym szerokie spektrum ochrony przeciwsłonecznej.

Rodzaje promieniowania słonecznego

Wydawać by się mogło, że na promieniowanie słoneczne jesteśmy narażeni jedynie latem podczas ekspozycji na słońce – NIC BARDZIEJ MYLNEGO! Możemy wyróżnić 2 główne typy promieniowania słonecznego, które oddziałują na naszą skórę.

Promieniowanie UVA

Czy wiesz, że promieniowanie UVA stanowi 95% promieniowania UV docierającego do powierzchni ziemi i jest tak samo intensywne niezależnie od pory roku czy pogody, w przeciwieństwie do UVB, które jest intensywne latem w bezchmurne dni. Przenika przez szyby i cienkie ubrania.

Negatywne skutki promieniowania UVA:

  • wnika do głębokich warstw skóry,
  • powoduje fotostarzenie skóry,
  • uszkadza włókna kolagenowe w głębszych warstwach skóry,
  • jest odpowiedzialne za reakcje fototoksyczne i fotoalergiczne.

Promieniowanie UVB

To ono nadaje naszej skórze kolor opalenizny. Może ono jednak nas poparzyć podczas intensywnego opalania i wykazuje silne działanie rakotwórcze. Pamiętaj, że promieniowanie UVB stymuluje w naskórku syntezę barwnika – melaniny, który nadaje skórze brązowy kolor. Dzięki niemu uzyskujemy trwałą opaleniznę, którą widać najwcześniej po 12-24 godzinach od ekspozycji na słońce.

Kremy z filtrem dostosowane do Twoich potrzeb

Z ciekawą propozycją wyszła marka Nacomi Next Level, w której ofercie znajdziecie, aż 3 rodzaje kremów SPF, które dobierać możecie do wykonywanych aktywności fizycznych, czy też stylu życia.

DODANO

Krem Nacomi Next Level Basic

Zapewnia skórze optymalny poziom nawilżenia oraz skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Dzięki zawartości 4 form kwasu hialuronowego świetnie sprawdzi się jako nawilżająca baza pod makijaż. Dodatkowo zawarta w kremie oliwa z oliwek, hemiskwalan, olej z passiflory oraz ekstrakt z herbaty matcha odżywia skórę, działa antyoksydacyjnie i spowalnia proces starzenia.

Porada eksperta

Równomiernie nanieś ok 1g kremu na oczyszczoną skórę twarzy. Stosuj ok 20 minut przed ekspozycją na słońce.

DODANO

Krem Nacomi Next Level City

Ochroni Cię nie tylko przed promieniowaniem UV, ale również przed zanieczyszczeniami środowiska i niebieskim światłem urządzeń cyfrowych podczas godzin spędzonych w pracy przed monitorem komputera. Dodatkowo krem chroni przed promieniowaniem podczerwonym IR.

Ważne!

HEV to promieniowanie z zakresu światła widzialnego o wysokiej energii – promieniowanie niebieskie. Jest ono emitowane przez ekrany telefonów, tabletów i komputerów. Promieniowanie niebieskie wnika w głębsze warstwy skóry. Powoduje ono generowanie wolnych rodników, może powodować uszkodzenie DNA i przyspieszać proces fotostarzenia się skóry.

DODANO

Krem Nacomi Next Level Holiday

To innowacja wśród kremów z filtrem. Ochroni Cię przed słońcem, a kompleks VENUCEANE™, w reakcji ze światłem słonecznym, regeneruje komórki uszkodzone na skutek promieniowania, cofając proces starzenia się skóry.

Wybrałaś już swój idealny SPF? Mamy nadzieję, że temat ochrony przeciwsłonecznej jest Ci bliższy i włączysz go do swojej codziennej pielęgnacji.

Ten wpis powstał we współpracy z marką Nacomi.