Zdrowie

Zadbaj o siebie holistycznie z marką FreshBe

Hebe
Hebe

Do włosów stosujesz odżywki, ochronny krem nakładasz na twarz i dłonie, a czy pamiętasz o pielęgnacji i profilaktyce szczególnie wrażliwej i delikatnej skóry zewnętrznych okolic części intymnych?

Zadbaj o siebie holistycznie z marką FreshBe

Zadbaj o siebie holistycznie

Według badań CBOS 93%i kobiet przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu i nic w tym dziwnego, skoro wpływa to na samopoczucie i pewność siebie, przekłada się też na sukcesy w życiu zawodowym i osobistym. Do korzystania z usług kosmetyczki, lekarza medycyny estetycznej, fryzjera czy manicurzystki – nie trzeba nas przekonywać. Co więcej, potrafimy wydać majątek na różnego rodzaju kosmetyki, które potem po brzegi wypełniają szafki w łazience: od balsamów do ciała i odżywek do włosów, po kremy do twarzy, stóp czy lakiery paznokci.

Chwali się, że jesteśmy świadome, jak ważne jest czytanie etykiet i wybieranie produktów z naturalnymi składnikami, bez konserwantów, sztucznych barwników, alkoholu etylowego czy substancji zapachowych mogących podrażniać skórę. To bardzo dobry wybór, chwali dr n. med. Jacek Tulimowski, ginekolog, położnik i to samo zaleca w przypadku wyboru kosmetyków do pielęgnacji okolic intymnych. Co więcej, kobieta nie składa się tylko z włosów, twarzy, dłoni czy stóp, dlatego powinnyśmy też pochylić się nad kwestią zdrowia intymnego, pamiętać o regularnych wizytach u ginekologa, wykonywaniu cytologii i badań profilaktycznych. Przy okazji swoich codziennych rytuałów poświęcić też chwilę na pielęgnację i profilaktykę zewnętrznych okolic narządów intymnych.

- Dobrej jakości preparaty pomogą zachować uczucie świeżości przez długi dzień poza domem, w pracy, podróży. Muszą to być jednak produkty naturalne, wysokiej jakości, nie mogą zaburzać naturalnej flory bakteryjnej. Wybierajmy produkty delikatne, neutralne dla mikrobioty zewnętrznych okolic części intymnych – podpowiada lekarz.

A co ze stosowaniem żelu, czy płynu do higieny intymnej? Nie stosujmy ich w nadmiarze, wybierajmy te, które zawierają składniki wspierające naturalną mikrobiotę pochwy, jak radzi dr n. med. Tulimowski.

- Wagina jest tak skonstruowana, że sama się oczyszcza. Nie trzeba jej irygować, wymywać dogłębnie. Tymczasem często kobiety traktują ten narząd pachnącymi żelami, mydłami, balsamami. Jeśli przesadza się z ich stosowaniem, aplikowaniem, irygacją, można doprowadzić do zaburzenia naturalnego pH waginy. Stąd już tylko krok do infekcji intymnych, a co za tym idzie — nieprzyjemnych dolegliwości. Czyli efekt będzie odwrotny od zamierzeń – wyjaśnia ginekolog.

Unikaj spania w majtkach i z wkładką higieniczną

Profilaktyka zewnętrznych części intymnych to też unikanie syntetycznej bielizny, która może podrażniać delikatną skórę warg sromowych. Zdecydowanie lepszym wyborem są majtki bawełniane, bez koronek i szerokich szwów. Natomiast w nocy – warto spać bez majtek, a już tym bardziej - bez majtek i wkładki higienicznej, ponieważ szkodliwe drobnoustroje chorobotwórcze namnażają się, gdy jest ciepło, wilgotno i brak do powietrza. Jeśli do tej pory miałaś problem z nawracającymi infekcjami, to spanie bez bielizny, powinno przynieść poprawę i ograniczyć nadmierne wydzielanie śluzu.

Uwaga! Jeśli problem upławów nie ustępuje, niezwłocznie skonsultuj się ze swoim ginekologiem, bo być może konieczne jest leczenie farmakologiczne. Natomiast, gdy zmagasz się z nietrzymaniem moczu, nie poddawaj się, bo jest wiele sposobów, by przywrócić jakość twojego życia i choćby częściowo wyeliminować noszenie wkładek higienicznych przez całą dobę.

Mgiełka freshBe – Twoje wsparcie w pielęgnacji i profilaktyce okolic intymnych

Nowością na rynku jest mgiełka freshBe, której codzienne stosowanie pozwala zadbać o profilaktykę i pielęgnację okolic intymnych, odżywić i nawilżyć delikatną oraz wrażliwą skórę zewnętrznych części intymnych. Zawiera wyłącznie neutralne dla naturalnego pH składniki, niezaburzające naturalnej flory bakteryjnej okolic intymnych. To produkt wegański, bez parabenów i alkoholu, w którego składzie są wyłącznie naturalne, biologicznie aktywne substancje:

  • kwas mlekowy, który tonizuje i odbudowuje naturalne pH,
  • kwas hialuronowy, który nawilża i pielęgnuje suchą skórę,
  • naturalne prebiotyki, wspomagające odbudowę mikroflory bakteryjnej oraz wzmacniające barierę ochronną skóry.
DODANO

FreshBe rozpyla się bezpośrednio na delikatną i wrażliwą skórę warg sromowych, a dyskretne opakowanie bez trudu zmieści się nawet w najmniejszej torebce. Po konsultacji z lekarzem prowadzącym — mgiełka może być stosowana przez kobiety w ciąży i w trakcie karmienia piersią oraz po zabiegach plastyki pochwy.

Produkt uzyskał rekomendację Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości działającej na rzecz profilaktyki zdrowia i walką z rakiem szyjki macicy. Z każdego sprzedanego opakowania – 1% zysku jest przekazywany na rzecz Fundacji.

[i] Czy jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu. CBOS. KOMUNIKAT z BADAŃ NR 104/2017, Warszawa, sierpień 2017. ISSN 2353-5822

Wpis powstał we współpracy z marką FreshBe.