Wegańskie maski do włosów

40 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Wegańskie maski do włosów zdecydowanie powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce. Są to bowiem kosmetyki łatwe do stosowania, pozwalające zadbać o pasma oraz poprawić ich kondycję. Ich celem jest przede wszystkim nawilżenie oraz odżywienie, choć działanie jest różne w zależności od produktu. Należy dopasować je także bardzo uważnie do swoich potrzeb, w czym pomaga wiedza na temat dostępnych rodzajów takich produktów. Najważniejsze z nich to:

  • humektantowe: nawilżające, idealne do włosów przesuszonych oraz wypadających
  • proteinowe: o działaniu odbudowującym oraz regenerującym,
  • emolientowe: nawilżające, a także przywracające włosom blask oraz chroniące je przed dalszymi uszkodzeniami.

Składy wegańskich masek do włosów

Co można znaleźć w takich produktach? Bazą takich produktów są wegańskie olejki do włosów, a także ekstrakty roślinne. Przykładem jest ekstrakt z korzenia łopianu, który poleca się do pasm ze skłonnością do przetłuszczania. Świetnie na włosy działa także pokrzywa wzmacniająca włosy oraz sprawiająca, że pojawia się na nich połysk. Odżywczym składnikiem jest dodatkowo wyciąg z kiełków soi, wpływający także na porost pasm. Nie znajdziemy w nich natomiast substancji pochodzenia odzwierzęcego, czyli m.in. keratyny, elastyny, piżma, jedwabiu oraz ambry. Kupując wegańskie maski do włosów, warto jednak szukać odpowiednich oznaczeń potwierdzających, że preparat rzeczywiście jest wegański. Samodzielna analiza składów INCI jest bowiem trudna dla większości osób.

Używanie wegańskiej maski do włosów krok po kroku

Kluczem do skuteczności jest prawidłowe stosowanie. Jeśli chodzi o maski do włosów wegańskie, to najlepiej nakładać je na wilgotne włosy i pozostawić na około 15-20 minut, choć warto zwrócić uwagę na zalecenia producenta. Kolejny etap to natomiast dokładne zmycie produktu i nałożenie odżywki. Warto też testować różne maski. Zdarza się bowiem, że kosmetyk idealny dla jednych pasm, nie jest odpowiedni dla innych. Najlepiej też regularnie zmieniać maski po to, aby nie przyzwyczajać włosów do tych samych składników i cały czas zapewniać im odżywienie.