Wegańskie wcierki i peelingi do włosów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 33
Filtry i sortowanie

Dbanie o włosy wymaga sporo zaangażowania, zdrowej diety, odpowiedniego czesania i przede wszystkim wysokiej jakości kosmetyków. Takie preparaty to m.in. wegańskie wcierki do włosów, które często określa się jako płynne odżywki. Mają bowiem wodnistą konsystencję, dzięki czemu można - zgodnie z nazwą - wcierać je w skórę głowy. Efekt w przypadku regularnego stosowania takich preparatów to m.in. wzmocnienie cebulek włosów i ich odżywienie, szybszy wzrost pasm, regulacja wydzielania sebum, lepsze nawilżenie skóry głowy, a także radzenie sobie z innymi problemami, w zależności od składu takiego preparatu. Wcierki do włosów wegańskie charakteryzuje też brak w nich substancji odzwierzęcych. W przypadku produktów do pielęgnacji pasm mogłaby być to np. keratyna, kwas hialuronowy, ambra oraz składniki pochodzenia pszczelego.

Składy wegańskich wcierek do włosów pod lupą

Co więc można znaleźć w takich preparatach? Są to przede wszystkim ekstrakty roślinne, mające korzystnie oddziaływać na stan skalpu oraz włosów. Przykładowo wcierki pobudzające wzrost pasm najczęściej mają w swoich składach ekstrakt z papryki oraz z amli. Nawilżająco działa natomiast m.in. aloes, łagodząco alantoina, a przeciwłupieżowo ekstrakt z owoców anyżu. Takie składniki często zawierają też wegańskie serum do włosów, które są niezwykle bogate pod względem zawartych w nich substancji. Wiele wątpliwości może budzić natomiast zawarty w wegańskich wcierkach do włosów alkohol. Wcierki go zawierające są zazwyczaj mocniejsze, stąd też osoby bez podrażnionego skalpu mogą się na nie zdecydować. Natomiast takie produkty nie są polecane osobom z wrażliwą oraz podrażnioną skórą głowy.

Zalety wegańskich peelingów do włosów

Ważnym dodatkiem do pielęgnacji są również wegańskie peelingi do włosów. Rolą takich kosmetyków jest pomoc w usuwaniu pozostałości np. po kosmetykach do stylizacji, takich jak lakiery do włosów, pianki i inne preparaty o działaniu utrwalającym. Regularnie wykonywany peeling skalpu to również sposób na usunięcie zrogowaciałego naskórka, a także poprawa ukrwienia skóry. W ten sposób stymulowana jest skóra głowy oraz wzrost cebulek włosowych. Dlatego warto się w nie zaopatrzyć, aby pobudzić wzrost pasm.