Higiena

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Liczba produktów: 269
Filtry i sortowanie

Odpowiednie produkty do higieny ciała powinny stanowić absolutną podstawę dbania o swoje ciało, ale i zdrowie. Ostatnie lata to jednak znacznie większa świadomość konsumencka i dbałość o dobro zwierząt. Stąd też tak wiele osób sięga po kosmetyki wegańskie, ale i wegańskie produkty do higieny. Nie zawierają one składników pochodzenia zwierzęcego, co w przypadku takich preparatów mogłoby oznaczać składniki pszczele, kolagen, piżmo, a także elastynę, choć lista ta jest zdecydowanie dłuższa i bardziej obszerna. Może być to istotne jednak nie tylko dla wegan, ale również tych osób, których skóra jest szczególnie podatna na reakcje alergiczne, które mogą wzmagać tradycyjne kosmetyki oraz niektóre ich składniki.

Zalety wegańskich produktów do higieny intymnej

Okolice intymne wymagają szczególnej troski, aby uniknąć podrażnień oraz infekcji. Również z tych powodów warto wybierać wegańskie tampony, podpaski i płyny, które najczęściej nie zawierają potencjalnie drażniących składników. Jak jednak je rozpoznać? Zazwyczaj producenci chętnie chwalą się tym, że ich produkty są wegańskie. Warto więc szukać na nich oznaczeń organizacji certyfikujących, które są pomocne, nie trzeba bowiem samodzielnie analizować składu INCI oraz znać łacińskich nazw substancji zawartych w kosmetykach. Trzeba jednak mieć na uwadze, że produkty do higieny wegańskie nie zawsze są naturalne. Właśnie dlatego wciąż  warto analizować ich składy, aby dowiedzieć się, jakie dokładnie składniki są w nich zawarte. Ważne jest też samodzielne testowanie, każda kobieta może mieć bowiem nieco inne potrzeby oraz preferencje w tym zakresie.

Wybór wegańskich produktów do higieny jamy ustnej

Dbanie o stan jamy ustnej to niemniej istotna kwestia, która dotyczy każdego z nas. Do tego celu również sprawdzą się wegańskie preparaty, w tym oczywiście pasty do zębów z pielęgnującymi składnikami, ale i gwarantujące przyjemny zapach, np. miętowy. Warto sięgnąć dodatkowo po płyn do płukania. Takie kosmetyki oferuje m.in. marka Waken, której produkty spotkały się z uznaniem wielu klientów.