Blog Twarz

Sekrety peelingów enzymatycznych

Hebe
Hebe
Peelingi enzymatyczne pomagają wygładzić skórę i przywracają jej blask. Jak działają te delikatne kosmetyki do złuszczania? Czy ich stosowanie jest zawsze bezpieczne? Sprawdź, czy peeling enzymatyczny jest dla Ciebie!
Sekrety peelingów enzymatycznych
Peelingi enzymatyczne pomagają wygładzić skórę i przywracają jej blask. Jak działają te delikatne kosmetyki do złuszczania? Czy ich stosowanie jest zawsze bezpieczne? Sprawdź, czy peeling enzymatyczny jest dla Ciebie!

Czym właściwie jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny to rodzaj kosmetyku do złuszczania, który – w przeciwieństwie do peelingów mechanicznych – nie zawiera drobinek ścierających, takich jak miał wulkaniczny, korund czy sól. Najważniejszymi składnikami w peelingach enzymatycznych są enzymy roślinne. To one usuwają martwe warstwy naskórka bez naruszania żywej tkanki. Peelingi z enzymami roślinnymi, na przykład papainą z papai czy bromelainą z ananasa, są uważane za bezpieczniejsze niż peelingi z kwasami, ponieważ na ogół nie wywołują reakcji uczuleniowej i nie podrażniają skóry. Choć warto pamiętać, że cera każdej z nas może zareagować inaczej i stosując kosmetyki do eksfoliacji, trzeba przestrzegać kilku zasad.

Czy wiesz, że?

Peelingi na bazie enzymów i kwasów owocowych są stosowane od setek lat. Dawniej, aby złuszczyć naskórek i rozświetlić twarz, przecierano skórę plastrami z cytryny lub nakładano na nią miąższ z owoców zawierających enzymy rozpuszczające martwy naskórek. Do dziś, na przykład w Korei, peelingi do twarzy są ważnym etapem rytuału oczyszczania skóry, który dobiera się do jej rodzaju i problemu. Nad Wisłą również możemy korzystać z dobrodziejstwa natury, stosując dobre peelingi enzymatyczne z ekstraktami roślinnymi.

DODANO
DODANO
DODANO
DODANO

Jak działa peeling enzymatyczny?

Naturalny cykl odnowy skóry trwa na ogół 28 dni, choć im jesteśmy starsi, tym proces się wydłuża. Peelingi enzymatyczne wspomagają w międzyczasie procesy złuszczania naskórka, nie powodując zmian w głębszych warstwach skóry. Są więc bezpieczne. Jednocześnie stymulują skórę właściwą do produkcji nowych komórek i kolagenu. Dzięki temu działają przeciwzmarszczkowo. Najlepsze peelingi enzymatyczne mają również działanie rozjaśniające i redukujące przebarwienia. W rezultacie Twoja cera staje się bardziej jednolita i promienna. Który peeling enzymatyczny jest najlepszy? To zależy od potrzeb skóry:

  • peeling enzymatyczny PURE BY CLOCHEE zawiera enzymy z dyni i ananasa, które delikatnie złuszczają martwy naskórek. Produkt nie tylko wygładza, ale też działa antyoksydacyjnie, więc spowalnia procesy starzenia się skóry. Ponadto pięknie rozświetla cerę. To świetny peeling na trądzik, polecany jako uzupełnienie kuracji przeciwtrądzikowych, ale możesz go śmiało stosować bez względu na rodzaj skóry;
  • peeling enzymatyczny Bielenda Professional SupremeLab – dzięki keratolinie (specjalnemu enzymowi) delikatnie, ale skutecznie złuszcza martwy naskórek. Dodatkowo wyrównuje koloryt skóry i jest bezpiecznym peelingiem dla cery naczynkowej;
  • mycie z efektem peelingu? Dobry pomysł, szczególnie jeśli zastosujesz czarne mydło, które w łagodny sposób złuszcza niczym peeling enzymatyczny. Produkty z serii Nacomi Savon Noir dotleniają i oczyszczają skórę całego ciała. Nacomi czarne mydło z sokiem z aloesu działa nie tylko złuszczająco, ale i przeciwbakteryjnie, dlatego jest szczególnie polecane osobom z problemami skórnymi – czarne mydło do twarzy to skuteczny peeling do skóry trądzikowej;
  • peeling Only Bio Pinch of Glow kochamy za cudowny skład – aż 99% to naturalne surowce, a formuła jest w 100% wegańska! Sięgnij po produkt, zwłaszcza jeśli Twoja cera jest zmęczona i pozbawiona blasku. Zawiera on papainę, czyli enzym z papai, który rozjaśnia i redukuje przebarwienia, szczególnie te po trądziku i opalaniu;
  • jeśli szukasz produktu bez kwasów AHA, alergenów, sztucznych barwników, silikonów i innych niepotrzebnych dodatków, wypróbuj Tołpa Peeling 3 enzymy. Świetnie usuwa zaskórniki i zrogowaciały naskórek, nie wywołując podrażnień.
  • natomiast gdy Twoja skóra jest odwodniona, sięgnij po produkt z serii Hydrain3 Hialuro Dermedic – peeling enzymatyczny. Nieinwazyjnie usunie martwy naskórek, a dodatek kwasu hialuronowego przywróci prawidłowy poziom nawilżenia suchej skórze.
DODANO
DODANO
DODANO
DODANO

Czy domowy zabieg eksfoliacji jest dla Ciebie?

Peelingi enzymatyczne są delikatne i na ogół nie wywołują podrażnień, dlatego są zalecane dla osób z cerą wrażliwą i borykających się z trądzikiem. Są odpowiednie dla skóry, która „nie lubi” pocierania i peelingów mechanicznych. O ile lekarz dermatolog nie zaleci inaczej, produkty mogą stosować osoby z trądzikiem różowatym i cerą naczynkową.

Peeling na bazie enzymów roślinnych można stosować o każdej porze roku, również latem, o ile w jego składzie nie ma mocnych kwasów AHA, które pod wpływem słońca mogą pozostawiać przebarwienia na skórze. Dlatego enzymatyczny peeling do twarzy, nawet ten najbardziej łagodny, warto stosować wieczorem, aby nie wychodzić bezpośrednio po nim na słońce. Dla pewności i lepszej ochrony zastosuj następnego dnia krem z wysokim filtrem SPF 50.

Uwaga!

Cera problematyczna wymaga szczególnej pielęgnacji i dla niektórych osób z trądzikiem lub innymi chorobami skórnymi stosowanie peelingów enzymatycznych mogłoby zaostrzyć stany zapalne i wywołać dodatkowe podrażnienia. Pamiętaj też, że każdy kosmetyk może uczulać. Dlatego jeśli masz problematyczną skórę, skonsultuj się w kwestii eksfoliacji z wykwalifikowaną kosmetyczką lub dermatologiem, którzy doradzą indywidualny sposób pielęgnacji.

Jak stosować i jak często stosować peeling enzymatyczny?

Nałóż kryjącą warstwę peelingu z enzymami na oczyszczoną z makijażu skórę twarzy, szyi i dekoltu. Omijaj okolice oczu. Pozostaw preparat na około 10 minut, o ile instrukcja stosowania danego kosmetyku nie zaleca inaczej. Zmyj kosmetyk letnią wodą.

Po zastosowaniu preparatu nie zapomnij delikatnie przetrzeć cery tonikiem (np. mineralnym, bezalkohowych tonikiem Alma K). To ukoi cerę i przywróci jej naturalne pH. Na koniec zastosuj dobry krem dopasowany do potrzeb. Delikatnie złuszczona cera jest lepiej przygotowana do przyjęcia składników odżywczych zawartych w kremach i maseczkach. Warto wybierać kosmetyki z tej samej linii pielęgnacyjnej, np. SupremeLab lub Hydrain3, wspomagające nawzajem swoje działania.

Aby wspomóc naturalny proces wymiany naskórka, domowy zabieg eksfoliacji możesz stosować 1-2 razy w tygodniu. Osobom z cerą tłustą rekomenduje się stosowanie delikatnych kosmetyków złuszczających nawet 3 razy w tygodniu.

Znajdź swój ulubiony peeling enzymatyczny w Hebe !

DODANO
DODANO
DODANO
DODANO