Włosy

Emulgowanie oleju. Jaką odżywkę do emulgowania oleju wybrać?

Hebe
Hebe

Emulgowanie włosów to skuteczna metoda zmywania oleju po zabiegu olejowania. Emulgowanie polega na połączeniu odżywki z olejem – powstaje emulsja, którą łatwiej zmyć z włosów niż sam olej. Fryzura po wysuszeniu jest świeża, a włosy wygładzone i odżywione.

Emulgowanie oleju. Jaką odżywkę do emulgowania oleju wybrać?

Jak zmyć olej z włosów – emulgowanie krok po kroku

Bez względu na to, jaki sposób olejowania włosów stosujesz (na mokro, na sucho lub na podkład), emulgowanie maską lub odżywką ułatwi Ci zmycie oleju i uzyskanie świeżej fryzury. Metoda jest banalnie prosta.

  1. Po skończonym olejowaniu spłucz włosy ciepłą wodą.
  2. Nanieś na włosy odżywkę – ten etap nazywamy emulgowaniem.
  3. Odżywkę możesz od razu zmyć szamponem lub dla jeszcze lepszego efektu pozostawić włosach na 5-10 min i dopiero spłukać.
  4. Na koniec ponownie nałóż lub wczesz odżywkę, choć nie jest to konieczne – to sposób dla osób, których włosy dobrze reagują na maksymalne odżywienie.

Wskazówka

Po emulgowaniu szampon nie jest obowiązkowy. Możesz włosy ponownie umyć odżywką lub tylko spłukać ciepłą wody. Jeśli jednak włosy mają skłonność do przetłuszczania się i tzw. przyklapnięcia u nasady, szampon jest konieczny. Przetestuj wszystkie rozwiązania i zobacz, co najlepiej Ci służy. 


Jaką odżywkę do emulgowania oleju wybrać

Odżywki i maski do emulgowania oleju nie powinny zawierać silikonów i nadmiaru protein. Unikaj takich substancji w składzie jak: Dimethiconol, Dimethicone, Amodimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrolyzed Keratin.

Doskonale sprawdzają się:

  • odżywki emolientowe,
  • odżywki emolientowo-humektantowe, które zawierają emulgatory,
  • maski z takimi składnikami jak: Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Cetrimonium Chloride, Myristyl Alcohol.

Czy można emulgować włosy odżywką proteinową? Teoretycznie kosmetyki z proteinami nie są polecane do tego zabiegu, ale pielęgnacja włosów jest tak indywidualną sprawą, że może okazać się, że proteinowa odżywka do emulgowania będzie akurat dla Ciebie korzystna. Dobierając produkt, warto testować różne rozwiązania.

Więcej na temat emolientów, humektantów i protein piszemy w artykule Równowaga PEH. Z tego artykułu dowiesz się natomiast, jak skutecznie olejować włosy.

Poniżej wybraliśmy polecane odżywki do emulgowania. Udanej pielęgnacji!