Prezentownik

„Mikołaju wszystkowiedzący, moja mama nigdy nie pozwoliła sobie na kupno markowych perfum. Chciałabym podarować jej jakiś słynny zapach, ale przede wszystkim trafić w jej upodobania. Jak to zrobić?”

ANNA GARBACZEWSKA (założycielka marki Synesisi, współtwórczyni perfum): Należy dyskretnie podpytać o ulubione nuty lub przeprowadzić śledztwo na półce z kosmetykami. Wystarczy zapamiętać, jakich używała zapachów, sprawdzić, jakie nuty w nich dominują, i porównać. Na pewno będą powtarzały się pewne aromaty. A potem poszukać markowych zapachów w tym stylu, korzystając z podpowiedzi konsultantki. Nasze propozycje to:

Pani Walewska, Classic Women woda perfumowana, 30 ml

„Hej, drogi M., mój chłopak od jakiegoś czasu nosi zarost niczym skandynawski drwal i jest z niego bardzo dumny. Czym mogę sprawić przyjemność jemu i jego wspaniałej brodzie?”.

NATALIA MICHNIEWICZ (kosmetolog marki Tołpa): Wybierając prezent dla mężczyzny z brodą, warto kierować się kilkoma ważnymi dla panów kryteriami. Mężczyźni nie lubią, kiedy kosmetyk za bardzo widać, wolą dyskretną pielęgnację. Ich skóra oraz zarost i broda nie mogą się lepić ani błyszczeć. Nie lubią także czuć na sobie warstwy kosmetyku, dlatego musi on szybko się wchłaniać. Lepiej sięgać po produkty, które mają więcej niż jedną funkcję.

Tołpa, dermo men, barber żel do mycia twarzy z zarostem i brodą, 150 ml

„Postanowiłam, że na Gwiazdkę kupię mojej ukochanej siostrze zestaw dobrych kosmetyków. Jej wrażliwa cera wymaga szczególnej opieki i czułości. Jak i co wybrać?”

NATALIA MICHNIEWICZ (kosmetolog marki Tołpa): Wybierając prezent dla osoby ze skórą problematyczną, warto zawęzić wybór do dermokosmetyków. To ułatwi wybór specjalnych produktów odpowiadających na konkretne problemy skóry. W składzie powinny mieć wyłącznie łagodne substancje myjące, roślinne składniki aktywne, fizjologiczne pH. Unikamy: SLS-ów, sztucznych barwników, silikonów i oleju parafinowego.

Tołpa, green, naczynka, regenerujący krem do twarzy, 50 ml

„Drogi Mikołaju, mam dwóch braci, tatę i dziadka, którym chciałabym podarować piękne męskie zapachy (wiem, że na takie prezenty czekają!). Doradź proszę, jakie perfumy będą pasowały do 18-latka, 25-latka, 50-latka i 70-latka”. 

NATALIA MICHNIEWICZ (kosmetolog marki Tołpa): Mężczyźni, w przeciwieństwie do kobiet, potrafią być wierni zapachom niekiedy przez całe życie. Jeśli podoba im się kompozycja, kupują pełną linię kosmetyków. Młodzi panowie, którzy nie mają jeszcze pewności co do swoich preferencji, chętnie sięgają po nowości i modne zapachy. Bez względu na wiek mężczyźni lubią zapachowe zestawy upominkowe zawierające kilka produktów z tej samej linii.

Axe, Signature Oud Wood&Dark Vanilla woda toaletowa, 100 ml 

„Święty Mikołaju, jeśli masz chwilę, którą możesz mi poświęcić, to proszę pomóż! Niestety nie stać mnie na to, żeby kupić siostrze karnet do spa, więc postanowiłam obdarować ją zestawem takich kosmetyków, żeby mogła urządzić sobie relaksujący wieczór w domu. Co wybrać?” 

DOMINIKA TYRPA (kosmetolog, technolog laboratorium badawczego marki Bielenda): Kosmetyki w duchu spa & wellness sprawiają przyjemność, pozwalają się odprężyć i odpocząć. Atmosferę domowego spa stworzą olejek do kąpieli, peeling i masło do ciała. Warto wybierać kosmetyki o zapachach roślinnych i owocowych. Wiele preparatów zawiera składniki, które świetnie nawilżają i regenerująskórę. 

Soraya, Foodie Jagoda, galaretka do ciała, 200 ml

Bielenda, Crazy Mask maska oczyszczająca