Rozgrzewające SPA

Wszystko o rozgrzewającym SPA - opowiada specjalista Joanna Staszczak-Szkopowicz z Alchemy Day SPA w Warszawie.

Jakiego typu masaże i zabiegi w SPA są najlepsze zimą?

W tym okresie warto wybierać masaże i zabiegi rozgrzewające oraz regenerujące skórę. Wiadomo, że zimą wymaga ona specjalnej troski. Należy zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie oraz ocieplenie podczas niskich temperatur. Masaże i zabiegi wykonywane na bazie ciepła niekoniecznie są komfortowe, gdy za oknem panuje upał, dlatego zima jest dobrą porą dla tego typu SPA. Mogą to być na przykład masaże gorącymi kamieniami albo solnymi stemplami, czy te oparte na gorącej, prawdziwej czekoladzie. Każdy z nich, oprócz wywołania relaksu klientki, ma działanie pielęgnacyjne dla skóry./p>

Jak dokładnie wyglądają masaże i zabiegi rozgrzewające?

Masaż aromaterapeutyczny Alqvimia jest tzw. zabiegiem szytym na miarę. Wykonywany jest na bazie ciepłego słodkiego oleju migdałowego i dobranych indywidualnie do klienta olejków eterycznych. Sai Tei Spa zaś to masaż stemplami wypełnionymi solą i ziołami pirenejskimi. Stemple (bawełniane woreczki z rączkami) są ogrzewane do momentu, gdy uwolnią się zawarte w ziołach olejki. Zapach, który wydobywa się podczas masażu, wzmacnia efekt leczniczej terapii i dodatkowo relaksuje. Bardzo przyjemne ogrzanie i odżywienie ciała daje masaż Creme de la Creme, oparty na gorącej, prawdziwej czekoladzie wymieszanej z olejem orzechowym i olejkiem eterycznym z pomarańczy. Ciało przed masażem jest polane przyjemnie ciepłą słodką mieszanką. Almond Oil Therapy to odmładzający rytuał pochodzący z dalekiej Syrii i Arabii. Regeneruje całe ciało, twarz i włosy. Działa na bazie unikatowego oleju ze słodkich migdałów tłoczonego na zimno.

Jakie jest ich działanie?

Poprawiają krążenie krwi, usuwają toksyny i odprężają. Pobudzają również organizm do regeneracji oraz odbudowy komórkowej. Każdy masaż rozluźnia mięśnie i łagodzi ból poszczególnych partii ciała. Rozgrzewające masaże i zabiegi mają działanie odmładzające skórę – zostawiają ją gładką, odżywioną i odpowiednio nawilżoną.

Jak wygląda masaż kamieniami – El Templo?

Do zabiegu używamy ciepłych kamieni wulkanicznych, które zostały naturalnie zeszlifowane przez ocean. Kamienie szlifowane maszynowo, które mają równe i regularne kształty, nie mają tak mocnego działania masującego, co te naturalne. Podczas zabiegu masowane jest całe ciało i twarz. Rozpoczynamy masaż od przodu ciała (nogi, ręce, brzuch, klatka piersiowa), a kończymy na tyle (nogi, plecy). W trakcie zabiegu ciało jest nawilżone wybranymi olejkami. Masaż trwa około stu minut.

SPA wielu osobom kojarzy się z luksusem niedostępnym dla wszystkich... 

Rzeczywiście, istnieje takie przekonanie. Jednak wcale tak nie jest. Średnia cena masażu czy zabiegu w SPA to ok. 150 zł. Dodatkowo efekty większości rytuałów utrzymują się przez wiele dni czy tygodni. Jeśli nie chodzimy do SPA, możemy mieć jego namiastkę w domu... Domowe SPA nie zastąpi wizyty w salonie. Jednak łazienka również może choć na chwilę stać się oazą spokoju. Wystarczy wyłączyć telefon, zapalić świeczki i dolać kilka kropli olejku do kąpieli. Polecam również relaksującą muzykę. Do ciepłego masażu w domu świetnie spraw- dzą się np. produkty antycellulitowe. Pamiętajmy o tym, by wmasowywać je okrężnymi ruchami - od dołu do góry.