Gentle Day

4 produkty
  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj
Czytaj więcej

Gentle Day – produkty higieniczne z certyfikowanej bawełny

Produkty Gentle Day to alternatywa dla standardowych tamponów i podpasek higienicznych, które – z uwagi na korzystniejszą cenę – są niestety wykonane z niskiej jakości materiałów. Dlatego marka Gentle Day do produkcji swoich artykułów wykorzystuje wyłącznie organiczną bawełnę. Co bardzo ważne, do wybielania zewnętrznej warstwy tamponów, wkładek i podpasek ekologicznych nie jest używany chlor, który w przeciwnym wypadku wydzielałby szkodliwą dioksynę.

Produkty Gentle Day są też pozbawione barwników i sztucznych zapachów, co pozwala uniknąć podrażnień wrażliwej skóry. Ekologiczne podpaski, tampony i wkładki higieniczne są oznaczone certyfikatem ochrony środowiska ISO 14001, Oeko-Tex® 100 oraz certyfikatem Made for health.

Podpaski ekologiczne Gentle Day – chłonne i przyjazne środowisku

Marka Gentle Day oferuje swoim klientkom wysokiej jakości ekologiczne podpaski, które są przyjazne dla skóry, a z drugiej strony – bardzo chłonne. Dzięki znajdującemu się na powierzchni podpaski specjalnemu paskowi anionowemu, który wykazuje właściwości antybakteryjne, produkty zmniejszają ryzyko infekcji i podrażnień, a także redukują nieprzyjemny zapach.

W przeciwieństwie do typowych podpasek organicznych, produkty Gentle Day wyróżniają się bardzo wysoką chłonnością. Znajdujący się wewnątrz wkładki hydrożel wiąże płyn, dzięki czemu skuteczniej zapobiega przeciekaniu. Zgodnie z badaniami wykonanymi przez markę, podpaski ekologiczne Gentle Day mogą wchłonąć nawet 5 razy więcej płynu, niż te standardowe.

Ekologiczne tampony z bawełny organicznej – bezpieczna alternatywa

W asortymencie Gentle Day znajdują się także tampony organiczne – bezpieczne w stosowaniu i delikatniejsze od innych dostępnych na rynku. Dzięki umieszczonym na opakowaniu znakom możesz mieć pewność, że korzystasz z certyfikowanego produktu spełniającego wysokie standardy jakości. Tampony ekologiczne Gentle Day nie są chlorowane, a użyta do ich produkcji bawełna nie zawiera pestycydów czy pozostałości herbicydów.