Makijaż

Ogonek aligatora

Makijaż w stylu Ogonek Aligatora na blogu HebeZielony, lśniący ogonek w kąciku oka. Trudno się doczekać wakacji, gdy mamy tak zabawne letnie makijaże :-)

OPIS WYKONANIA KROK PO KROKU

CERA: Skórę należy przygotować, nakładając zieloną bazę na naczynka i wszelkie zaczerwienienia, na policzki lub na całą twarz. Następnie aplikujemy minimalną ilość podkładu, a w okolice oczu wklepujemy korektor, który jednocześnie stanowi bazę pod makijaż oka. Miejsce pod kością policzkową, wzdłuż nosa, koniuszek brody i czoło modelujemy matowym bronzerem. Im bardziej zgaszony jest jego kolor, tym naturalniejszy będzie efekt modelowania. Na kości policzkowe i powyżej skroni nakładamy odrobię jasnego rozświetlacza. Granice rozcieramy dużym okrągłym pędzelkiem.

OKO: Makijaż oka to kreska w wersji XXL. Rysujemy bardzo dużą kreskę eyelinerem w kolorze głębokiej opalizującej zieleni. W tym makijażu eyeliner zastępuje cień. Jest położony na całą ruchomą powiekę i wyciągnięty w kierunku skroni. Jego granice są delikatnie roztarte. Jeśli drgnie nam ręka i kreska nie będzie idealne równa, poprawiamy ją w prosty sposób kryjącym korektorem. Starannie tuszujemy rzęsy, podkreślamy linię brwi cieniem i zaczesujemy je ku górze.

USTA: Dla ekstrawaganckiego makijażu oka idealnym dopełnieniem będzie naturalny błyszczyk w kolorze ust.