Blog Twarz

Dlaczego i kiedy zacząć używać serum?

Hebe

Serum do pielęgnacji twarzy zyskało w ostatnich latach ogromną popularność. Nie bez powodu jest to jeden z kosmetyków, który zdecydowanie warto posiadać w swojej kosmetyczce. Dlaczego? Krótko mówiąc, aby uskutecznić codzienną pielęgnację. Ale co to oznacza w praktyce? 

Kompleksowa pielęgnacja z udziałem serum pozwala w znaczący sposób poprawić ogólny stan cery, a także wyeliminować problemy skórne z którymi aktualnie się borykamy np. trądzik, przebarwienia, rozszerzone pory czy nadmierne przesuszenie. Odpowiednio dobrane serum wspomaga także produkcję kolagenu, naprawiając uszkodzenia komórkowe co przyczynia się z kolei do ujędrnienia, wygładzenia oraz ogólnej poprawy wyglądu skóry.

W ofercie marki Skincyclopedia dostępna jest profesjonalna seria serum z najwyższą możliwą zawartością substancji aktywnych na rynku. Co jeszcze ją charakteryzuje i wyróżnia na tle innych firm? Z całą pewnością design bazujący na żywych, optymistycznych kolorach. Szata graficzna, która wyróżnia się na półce to niewątpliwie duży atut. Oprócz tego na podstawie przeprowadzonych badań udowodniono brak skutków ubocznych oraz pełną tolerancję produktów przez wszystkie typy cery. Należy podkreślić, że serum działa na konkretne cechy naszej cery, na które chcemy realnie wpłynąć poprzez jego stosowanie. Dlatego decydując się na nie, tak ważne jest uwzględnienie rodzaju i potrzeb skóry.

Seria, którą oferuje Skincyclopedia charakteryzuje udowodniona skuteczność w rozwiązywaniu konkretnych problemów skórnych. Mało tego, dołączona do każdego opakowania czytelna tabela typów skóry, problemów skórnych oraz efektów końcowych pozwala w prosty i skuteczny sposób dobrać to najbardziej odpowiednie. Taka "nawigacja" po produktach ogranicza do minimum błędny wybór, rozczarowanie, a w konsekwencji źle dobraną pielęgnację.

Serum anti - aging jest bardzo częstym wyborem jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Dlaczego? Z prostego powodu. Wszystko dzięki zawartemu w składzie retinolowi, który w skuteczny sposób dba o to, aby cera wyglądała na młodszą, elastyczną i rozjaśnioną. Retinol, najsilniejsza pochodna witaminy A, pobudza produkcję kolagenu i stymuluje regenerację komórek w głębokich warstwach naskórka. Serum z retinolem i skwalanem, który posiada w ofercie Skincyclopedia najlepiej zacząć stosować kilka razy w tygodniu i z czasem zwiększać jego częstotliwość kiedy już nastąpi pełna tolerancja skóry. Produkt jest skierowany do wszystkich jej rodzajów.

Serum peptydowe z 3% kwasem poliglutaminowym Skincyclopedia będzie z kolei idealne dla osób, które oczekują nawilżenia, ujędrnienia i odświeżającego blasku. To doskonały wybór dla posiadaczek cery odwodnionej, pozbawionej sprężystości z widocznymi oznakami starzenia. Kwas poliglutaminowy potrafi zatrzymać w skórze aż 4 razy więcej wody niż chociażby kwas hialuronowy, co oczywiście czyni go jeszcze bardziej skutecznym! Serum można nakładać codziennie rano i wieczorem

Kolejnym często stosowanym składnikiem serum jest również witamina C, posiadająca silne właściwości antyoksydacyjne. Doskonale radzi sobie z przebarwieniami i ziemistą cerą. Serum do twarzy z 20% witaminą C od Skincyclopedia sprawdzi się w tym przypadku najlepiej. Witamina C podobnie jak retinol stymuluje produkcję kolagenu, ale o ile serum z retinolem może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, o tyle witaminy C nie zaleca się użytkowania w przypadku cery wrażliwej. Można natomiast sięgać po niego codziennie rano i wieczorem pamiętając przy tym o wysokiej ochronie SPF. To jak często stosować serum zależy w dużej mierze od składu i głównego składnika aktywnego, dlatego warto w tym przypadku kierować się zaleceniami producenta. 

Inną sprawą jest to kiedy zacząć w ogóle po nie sięgać ?

I tutaj również nie ma jednej, odpowiedzi, ani też konkretnego wieku jaki byłby na to najlepszy. Należy obserwować stan cery i reagować na jej zmiany. W zawiązku z tym przykładowo serum na przebarwienia czy trądzik może być używane stosunkowo wcześnie, jeszcze w okresie nastoletnim. Wybierając odpowiednie dla siebie serum musimy wziąć pod uwagę wiek, rodzaj oraz potrzeby naszej cery. Tylko wtedy tak prawidłowo dobrana pielęgnacja z jego użyciem ma sens i przyniesie realne korzyści dla naszego wyglądu.

Ten wpis powstał we współpracy z marką Skincyclopedia.