Żele do mycia twarzy dla mężczyzn

100 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Żele do mycia twarzy dla mężczyzn to produkty, które zdecydowanie warto włączyć do codziennej pielęgnacji. Niestety wciąż wielu panów myje twarz przy użyciu męskich żelów pod prysznic, które - o ile odpowiednie dla ciała - mogą na dłuższą metę negatywnie oddziaływać na cerę. Najczęściej też nie zawierają składników, które w odpowiedni sposób pielęgnują skórę na buzi i sprawiają, że nie jest ona właściwie odżywiona. Właśnie dlatego warto sięgać po żele do oczyszczania twarzy dla mężczyzn i toniki, zwłaszcza przy cerze wrażliwej oraz z niedoskonałościami.

Wybór toniku i żelu do oczyszczania twarzy dla mężczyzn

Również skóra u mężczyzn może mieć różne potrzeby. Przy wyborze warto więc o tym pamiętać i zwrócić uwagę na aktualny stan swojej cery. Istotny jest przede wszystkim jej poziom nawilżenia. Cerę suchą można poznać po miejscach, którym brakuje elastyczności oraz widoczne są łuszczące się skórki, często w okolicy nosa oraz ust. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się żele do oczyszczania twarzy dla mężczyzn ze składnikami zatrzymującymi wodę, takimi jak ekstrakt z aloesu. Takie kosmetyki nie powinny zawierać dodatkowo alkoholu, który działa wysuszająco. Jeśli natomiast na skórze widoczne są wypryski, to warto zdecydować się na produkt 3w1, który działa jak żel, peeling i maska w jednym. Tym samym skuteczniej usuwa martwy naskórek i zapobiega powstawaniu niedoskonałości. Nie można zapomnieć dodatkowo o tym, jak istotne są toniki do mycia twarzy dla mężczyzn. Przywracają one skórze prawidłowe pH co sprawia, że jest ona mniej podatna na rozwijanie się bakterii, ale i lepiej nawilżona. Po aplikacji toniku nakłada się już tylko męski krem do twarzy, który odżywia, nawilża i chroni.

Jak stosować żele do mycia twarzy dla mężczyzn? 

Najważniejsze jest to, aby żel stosować codziennie, przed lub po kąpieli. Wystarczy niewielką ilość produktu nanieść na dłonie i rozmasowywać przez kilka minut tak, aby skutecznie usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie obficie zmyć wodą, a twarz przetrzeć czystym ręcznikiem. Kolejny krok to tonik do mycia twarzy dla mężczyzn, który - w zależności od produktu - nakłada się albo wacikiem, albo spryskuje nim twarz.