Blog Ciało

Depilacja laserowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Hebe
Hebe

Depilacja laserowa jest coraz chętniej wybieranym zabiegiem – i to nie tylko przez kobiety. Jak przebiega cała procedura i jakie gwarantuje efekty? Wokół usuwania włosków za pomocą lasera narosło sporo mitów, dlatego dziś przedstawimy Ci w jednym miejscu te informacje, które naprawdę warto znać.

Depilacja laserowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Depilacja laserowa – co to jest za zabieg i na czym polega?

Jedwabiście gładkie ciało bez zbędnych włosków i bez konieczności robienia regularnej depilacji maszynką czy woskiem to dla wielu kobiet marzenie. Odpowiedzią na taką potrzebę jest depilacja laserowa, która pomaga trwale (przynajmniej w założeniu, o czym więcej za chwilę) usunąć niechciane owłosienie nie tylko z nóg czy okolic bikini, ale też dolnej części brzucha czy brody.

Na czym polega ten zabieg? Osoba wykonująca go używa specjalnej aparatury (depilatora laserowego), “strzelając” wiązką światła lasera na wybraną partię ciała. Wnika ona głęboko w skórę, wychwytuje melaninę włosa i uszkadza jego cebulkę. Dokładne parametry ustala kosmetolog na podstawie między innymi rodzaju karnacji, koloru włosa itd.

W gabinetach kosmetycznych spotkać się można z depilatorami laserowymi różnego typu, w tym z laserem diodowym czy neodymowojagowym Nd:YAG. Choć efekty depilacji laserowej są najlepsze w przypadku włosków ciemnych na jasnej skórze, nowoczesne urządzenia gwarantują dobre rezultaty w przypadku różnych karnacji i typów owłosienia. Zapytaj o różne możliwości w gabinecie.

Czy wiesz, że?

Z depilacji laserowej korzystają nie tylko kobiety. Coraz więcej mężczyzn zagląda do gabinetów kosmetycznych, żeby trwale usunąć na przykład owłosienie na plecach czy klatce piersiowej.

Efekty depilacji laserowej – czy naprawdę są trwałe?

Jeśli chcemy, by depilacja laserowa była możliwie trwała, zabieg musimy powtarzać co około 4-6 tygodni. Ilość potrzebnych sesji jest kwestią indywidualną – niektóre osoby już po czterech cieszą się rezultatem w postaci gładkiej skóry, inne muszą powtarzać depilację wielokrotnie, z czasem zwiększając odstępy czasu między zabiegami. Włoski mogą odrastać, ale zdecydowanie słabsze i mniej widoczne. Często po dłuższym czasie potrzebne jest wykonanie tak zwanych zabiegów przypominających. Na trwałość depilacji laserowej mogą mieć wpływ uwarunkowania genetyczne lub problemy gospodarką hormonalną. 

Depilacja IPL a depilacja laserowa – poznaj różnice 

W sklepach z elektroniką możesz spotkać się z urządzeniami służącymi do fotodepilacji w domu, takimi jak Beautifly B-Shine ProBeautifly B-Lumi Blush czy Philips Lumea Advanced IPL SC1994/00. Czy działa tak samo, jak zabieg depilacji laserowej, wykonywany w gabinecie? Nie – depilatory tego typu bazują na technologii pulsującego światła IPL i zapewniają mniej spektakularne i trwałe efekty. Choć depilacja IPL jest dobrą alternatywą chociażby dla maszynki jednorazowej, raczej nie spodziewaj się po niej wyjątkowej trwałości.

Wskazówka

Umawiając się na zabieg depilacji laserowej w gabinecie, zawsze upewnij się, jaka technologia i jakie urządzenie są w nim stosowane. Pod nazwą “depilacja laserowa” często kryje się zapewniające mniej trwałe efekty (ale też tańsza) depilacja IPL.


Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej?

Do depilacji laserowej należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim zrezygnuj z opalania – przez co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem. Nie stosuj też samoopalaczy czy balsamów brązujących, które przyciemnią naskórek. Przed depilacją nie należy też stosować suplementów ziołowych i wszelkich leków, które mogą uczulać na światło lub rozrzedzać krew (na przykład aspiryny). Najlepiej też zrezygnować ze stosowania podrażniających produktów w miejscach, które mają być depilowane (na przykład kwasów złuszczających, dermokosmetyków z retinolem czy maści z izotretynoiną).

Przed zabiegiem należy ogolić skórę za pomocą maszynki jednorazowej – nie należy stosować wosków, depilatorów czy pęsety, które mogą uszkodzić cebulki włosków, przez co zabieg depilacji laserowej może być mniej skuteczny.

Jeśli chcesz zadbać o swoją skórę nie tylko w salonie kosmetycznym, ale też w domowym zaciszu, zajrzyj do drogerii Hebe i wybierz dla siebie kosmetyki do pielęgnacji, w tym wegańskie, hipoalergiczne albo z cenionymi przez kosmetologów składnikami aktywnymi.