Włosy

Za co kochamy cement do włosów? Wszystko o stosowaniu cementu termicznego

Słyszałaś/-eś już o cemencie do włosów? To rewelacyjny produkt, który nie tak dawno pojawił się wśród profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich. Do Hebe zawitał za sprawą marki Kérastase. Poznaj cement termiczny, który chroni i wzmacnia pasma. Jak stosować cement na włosy i dla kogo się sprawdzi najlepiej?

Z tego artykułu dowiesz się:

Co to jest cement do włosów i dla kogo jest wskazany

Kiedy warto po niego sięgnąć

Jak stosować cement termiczny

Jakich efektów można się spodziewać

Co to jest cement do włosów i dla kogo jest wskazany

Rolą kosmetyku jest odbudowa struktury włosa. Cement jest wskazany przede wszystkim do włosów zniszczonych: farbowaniem, stylizacją na gorąco, słońcem, ogrzewaniem i wszelkimi zabiegami, które mają wpływ na osłabienie jego wierzchniej warstwy. Jest to zatem produkt silnie regeneracyjny, który nakłada się bez spłukiwania. Zawiera dwa kluczowe składniki:

 • ceramidy będące częścią rogowych łusek pokrywających włos. Ceramidy uzupełniają materiał budulcowy włosa, zatrzymują wilgoć w jego strukturze i nadają mu sprężystość;
 • keratynę, czyli białko włosa. Keratyna pozwala domknąć łuski, zapewnia blask i chroni przed czynnikami zewnętrznymi. Również odpowiada za strukturę i kształt pasm – używa się jej w zabiegach trwale prostujących włosy.

Składowe cementu wzmacniają kosmyki, odtwarzając ich naturalną warstwę zewnętrzną. Cementują strukturę włosów: wygładzają je, zapobiegają ich łamaniu i chronią przed uszkodzeniami zewnętrznymi.

Szczególnym rodzajem cementu do włosów jest cement termiczny. Jego rolą, oprócz regeneracji i wzmocnienia, jest ochrona włosów przed niszczącym działaniem wysokich temperatur urządzeń stylizacyjnych (do 180 stopni C). Co więcej, jego działanie aktywuje się pod wpływem ciepła suszarki, lokówki czy prostownicy. Przykładem uwielbianego przed rzesze kobiet, kultowego wręcz produktu termoochronnego jest cement Kérastase Résistance Ciment Thermique.

 

Warto wiedzieć

Cement termiczny pomaga w uzyskaniu efektu tafli na włosach.

Kiedy warto sięgać po cement fryzjerski?

Po cement odbudowujący warto sięgać po zimie, po wakacjach, po farbowaniu, ciąży, zabiegach stylizacyjnych – we wszystkich momentach, gdy Twoje włosy potrzebują porządnej „rekonwalescencji”. Produkt wskazany jest, gdy zauważysz, że:

 • włosy mają tendencję do wysokoporowatości,
 • stały się matowe, szorstkie i sztywne,
 • są „nieposłuszne” w stylizacji, nie układają się tak dobrze jak kiedyś,
 • brak im objętości, sypkości i witalności,
 • zaczęły się łamać lub kruszyć,
 • pojawiły się rozdwojone końcówki.

Po cement z dodatkową rolą termoochrony sięgaj w przypadkach wskazanych powyżej, a także zawsze wtedy, gdy używasz:

 • suszarki,
 • prostownicy, lokówki, karbownicy lub innych urządzeń do stylizacji na gorąco.

Produktu Kérastase możesz używać po każdym myciu głowy.

Jak nakładać cement na włosy

Jak nakładać cement termiczny? To banalnie proste – wyjaśnijmy to na przykładzie produktu Kérastase Résistance Ciment Thermique.

 1. Umyj włosy jak zwykle szamponem, nałóż odżywkę, spłucz włosy i odciśnij nadmiar wody bawełnianym lub bambusowym ręcznikiem.
 2. Na wilgotne włosy nałóż cement jak serum termoochronne. Jeśli boisz się zbytniego obciążenia kosmyków przy nasadzie, zaaplikuj preparat tylko na długości i przede wszystkim końcówkach. Niewielka ilość wystarczy, by osiągnąć rezultat.
 3. Wysusz włosy suszarką.

Cement Kérastase sprawia, że suszenie suszarką jest dwukrotnie szybsze! To dodatkowo przekłada się na zabezpieczenie włosów przed ciepłem i przyspiesza cały proces układania fryzury.

Cement Kérastase – efekty i opinie

Produkt dociąża końce włosów, zapobiega ich rozdwajaniu i puszeniu się. Jednocześnie po jego zastosowaniu włosy są miękkie, sypkie, lśniące, łatwe do rozczesania i doskonale chronione przed ciepłem. Działanie cementu Kérastase Résistance Ciment Thermique jest potwierdzone wieloma opiniami w Internecie. Łącząc jego regularne użycie ze świadomą pielęgnacją włosów w zgodzie z PEH, można szybko zauważyć poprawę wyglądu i kondycji fryzury.

Sprawdź inne produkty Kérastase