Włosy

COCOPALM – Nowość w trendzie J-beauty

Hebe
Hebe
Japonki słyną z pięknych, zadbanych i błyszczących włosów. Wiele z nas niejednokrotnie zastanawiało się w jaki sposób osiągają taki efekt. Okazuje się, że wcale nie jest to zasługa stosowania dużej ilości produktów stylizacyjnych i intensywnych zabiegów fryzjerskich, a pielęgnacji opartej na systematyczności, dbałości o stan skóry głowy, zdrowej diecie i odpowiedniej ilości relaksu.
COCOPALM – Nowość w trendzie J-beauty

Japonki słyną z pięknych, zadbanych i błyszczących włosów. Wiele z nas niejednokrotnie zastanawiało się w jaki sposób osiągają taki efekt. Okazuje się, że wcale nie jest to zasługa stosowania dużej ilości produktów stylizacyjnych i intensywnych zabiegów fryzjerskich, a pielęgnacji opartej na systematyczności, dbałości o stan skóry głowy, zdrowej diecie i odpowiedniej ilości relaksu.

Jednym słowem – pielęgnacji w stylu J-beauty

Do tej pory azjatycka pielęgnacja kojarzyła się Polkom przede wszystkim z Koreą i produktami do twarzy. Wszyscy znamy już maski w płachcie czy kremy ze śluzem ślimaka, ale Korea to nie jedyny kraj, który ma wiele do zaoferowania w kwestii dbania o urodę. Czas na piękno prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni! Czas na J-Beauty!

Japońskie kosmetyki i pielęgnacja w stylu J-beauty idealnie wpisują się w najważniejsze, światowe trendy, takie jak natural, eko czy less waste. J-Beauty to uproszczenie rytuału pielęgnacyjnego, mniejsza ilość produktów (za to wielofunkcyjnych), mikronizacja składników aktywnych podnosząca ich przenikalność czy brak szkodliwych, syntetycznych składników dodatkowych. Równie mocno widoczna w J-beauty jest filozofia slow life, czyli harmonijne połączenie pielęgnacji i codziennego życia oraz mądre wspomaganie naturalnych procesów zachodzących w naszej skórze. Dziś sprawdzimy co J-beauty ma do zaproponowania w kwestii pielęgnacji włosów.

Azjatycki klucz do pięknych włosów – skóra głowy

Czy wiesz, że?

Dla Japonek podstawą pielęgnacji włosów jest staranne oczyszczenie skóry głowy, bo to na niej namnażają się bakterie i grzyby mogące powodować stany zapalne. Przetłuszczanie i podrażnienie naskórka są tymi przypadłościami, które w Kraju Kwitnącej Wiśni budzą panikę – włosy nie mogą mieć nawet płatka łupieżu, skóra nigdy nie powinna swędzieć, albo być zbytnio przetłuszczona.

Dlatego wśród japońskich preparatów do pielęgnacji włosów najważniejszy jest szampon. Staranne oczyszczanie, połączone z masażem, może zdziałać cuda: pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu komórki są dotlenione, a włosy mocniej osadzają się w mieszkach, które z kolei lepiej chłoną wszelkie składniki aktywne. Koronną zasadą J-beauty jest dobieranie szamponu do rodzaju skóry głowy (sucha, normalna, przetłuszczająca się), a nie do kondycji włosów (do regeneracji łodygi włosa służy bowiem odżywka).

Codzienne mycie głowy

Japonki myją włosy każdego dnia, wychodząc z założenia, że skóra głowy wymaga tak samo częstego oczyszczania jak skóra twarzy, a przetłuszczone włosy nie dość, że wyglądają nieestetyczne, to stają się ciężkie, nadmiernie przeciążają cebulki przez co pasma mają większą skłonność do wypadania. Wedle szkoły J-Beauty częste oczyszczanie gwarantuje nie tylko zachowanie zdrowia skóry głowy, ale i zapewnia przy okazji stymulujący masaż poprawiający ukrwienie.

Warto zauważyć, że Polki od lat miotają się między dwoma szkołami – pierwsza: myć tak często, jak potrzeba oraz druga – myć jak najrzadziej, by nie niszczyć naturalnego płaszcza hydro-lipidowego i nie pobudzać gruczołów łojowych do wzmożonej pracy, co nasili proces przetłuszczania. Kluczowa w rozstrzygnięciu tej kwestii jest jakość szamponu i technika mycia. Szampon do codziennego mycia głowy powinien być delikatny, z łagodnymi składnikami, które nie wysuszają i nie pozbawiają włosów naturalnej warstwy ochronnej. W składzie powinny się znaleźć ekstrakty roślinne i oleje, które w naturalny sposób zabezpieczą włosy przed niekorzystnym wpływem czynników środowiskowych i pozwolą zachować ich gładkość i blask.

Czy wiesz, że?

Świetny jest np. olej palmowy, który słynie z ponadprzeciętnych właściwości pielęgnacyjnych. Przeznaczony jest do pielęgnacji suchej skóry głowy i zniszczonych włosów. Doskonale wpływa na ich kondycję, mocno nawilża, działa też wygładzająco i zmiękczająco. Wzmacnia cebulki i regeneruje rozdwojone końcówki, pomaga rozczesać włosy i ułożyć fryzurę.

Pielęgnacja nie stylizacja

Japonki włosów raczej nie stylizują. Genetyczne uwarunkowania rasy gwarantuje im kosmyki proste i gładkie, pięknie odbijające światło, czyli dające możliwość stosunkowo łatwego ułożenia w schludną fryzurę. Może dlatego czas przeznaczony na stylizację mogą przeznaczyć na pielęgnację. Na przykład systematyczne (kilkukrotne w ciągu dnia) szczotkowanie za pomocą drewnianych grzebieni wykonanych bukszpanu (to wyjątkowo twarde drewno, które nie powodujące elektryzowania się włosów). Po co? By przenieść na całą długość włosa naturalne substancje natłuszczające wytwarzane przez skórę głowy, które nawilżają i zabezpieczają kosmyki. Masaż zębami grzebienia stymuluje skórę głowy, co jest – obok mycia – kolejną formą masażu.

Najważniejsze zasady pielęgnacji włosów w nurcie J-Beauty

  • Szampon jest kosmetykiem służącym do mycia włosów i skóry głowy, odżywka zaś poprawia stan łodygi włosa, wygładza ją, nadaje miękkości, blasku, ułatwia rozczesywanie. Szampon powinien zawierać łagodne składniki myjące i kondycjonujące skórę głowy. Odżywka substancje nawilżające, zmiękczające i nabłyszczające łodygę włosa bez obciążania jej.
  • Japonki wierzą w ogromną rolę masażu, który miejscowo pobudza mikrokrążenie i ułatwia penetrację składników szamponu.
  • Nie powinnyśmy myć włosów nad wanną, nachylając się tak, że głowa znajduje poniżej linii serca. Krew nie dociera wtedy do skóry głowy i masaż poprawiający ukrwienie skóry głowy jest zwyczajnie nieefektywny. Głowę powinnyśmy myć, stojąc pod prysznicem lub siedząc w wannie i spłukiwać, odchylając ją do tyłu.
  • Włosom należy darować mękę suszenia gorącym powietrzem, ale jednocześnie nie powinnyśmy kłaść się do łóżka z mokrymi, ponieważ pocieranie wilgotnymi kosmykami o poduszkę naraża je na uszkodzenia. Japonki – przestrzegając obu tych zasad – dokładnie suszą włosy po każdym umyciu, ale chłodnym strumieniem powietrza, które powoduje domknięcie łusek włosa i w połączeniu z dokładnym ich wyszczotkowaniem skutkuje niepowtarzalnym blaskiem idealnie gładkiej tafli.
  • Jeśli włosy nadmiernie wypadają, nośmy je – jak Japonki – rozpuszczone. Związywanie w koński ogon, ścisły kok powoduje ucisk i niedotlenie mieszków włosowych. W tym miejscu tworzą się puste przestrzenie, gdzie włos już nie odrasta.
  • Równie ważna jak pielęgnacja przy pomocy odpowiednio dobranych produktów jest dieta, w której nie może zabraknąć dużej ilości produktów z zawartością kwasów omega-3 (ryby, owoce morza), które zapewniają nawilżenie i odżywienie włosów od środka czy zielonej herbaty – zawiera ona silne antyoksydanty i witaminy z grupy B, które stymulują wzrost, wzmacniają i zapobiegają rozdwajaniu końcówek włosów.

Już w tym miesiącu na naszych półkach pojawi się nowa, japońska marka do pielęgnacji włosów - Cocopalm.

Cocopalm bazuje na koncepcie zdrowej skóry głowy i silnych, lśniących włosów, które osiąga za sprawą delikatnych dla skóry naturalnych ekstraktów i olei roślinnych połączonych z aromatami olejków eterycznych. Marka nazywana jest naturalnym SPA dla włosów, gdzie obok składników ogromną rolę odgrywa sposób aplikacji, aromat i relaks jaki niesie ze sobą rytuał.

Dla włosów zniszczonych, suchych i matowych idealnym rozwiązaniem będzie linia Southern Tropics SPA, której dwaj przedstawiciele – szampon i odżywka już w tym miesiącu będą dostępne w naszej strefie przykasowej w specjalnej cenie. Obydwa produkty z tej linii zawierają olej kokosowy oraz ekstrakty z hibiskusa, kokosa i jagód acai, a także hydrolizowaną keratynę i panthenol, dzięki czemu działają intensywnie odżywczo i regenerująco.

Co ważne - marka Cocopalm jest odpowiedzialna społecznie i środowiskowo. Składniki myjące w produktach Cocopalm to naturalne soforolipidy otrzymywane w wyniku fermentacji oleju palmowego. Są one biodegradowalne i przyjazne środowisku naturalnemu. Olej palmowy wykorzystywany w produktach Cocopalm pochodzi ze specjalnych farm i wyprodukowany jest zgodnie z zasadami zrównoważonego handlu z uwzględnieniem praw człowieka i ochrony środowiska.

DODANO
DODANO
DODANO
DODANO