Ochrona przeciwsłoneczna

41 produktów

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

  • Trafność wyszukiwania
  • Najpopularniejsze
  • Cena rosnąco
  • Cena malejąco
  • Nazwa produktu od A do Z
  • Nazwa produktu od Z do A
Trafność wyszukiwania
Kategorie
Filtruj
Sortuj

Hebe pokazuje Ci produkty w określonej kolejności („plasowanie"), opartej na historii Twoich wyszukiwań i zakupów, a także używanych przez Ciebie filtrach lub innych kryteriach. Dowiedz się więcej

Czytaj więcej

Stosowanie preparatów z filtrem to jedna z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o zapobieganie przedwczesnemu starzeniu się skóry, za które odpowiadają m.in. promienie UV. Aby proces ten spowolnić, do codziennej pielęgnacji warto wdrożyć kremy z filtrem dla mężczyzn, posiadające odpowiednio wysoki faktor, czyli oznaczenie SPF. Wskazuje ono, przez jak długi czas od zastosowania kremu można przebywać na słońcu, aż do wystąpienia poparzeń. W przypadku najpopularniejszego SPF30 będzie to 5 godzin. Wiele zależy jednak od typu skóry oraz tego, jak spędzamy ten czas. W przypadku aktywności fizycznej pot sprawia, że męski krem z filtrem jest szybciej usuwany z twarzy. Właśnie dlatego trzeba aplikować go częściej.

Dobór męskich kremów z filtrem krok po kroku

Taki preparat należy dobrać przede wszystkim w zależności od typu swojej skóry. W przypadku najjaśniejszej karnacji określanej jako celtycka, skóra łatwo ulega poparzeniom. Wówczas bazą powinien być krem z SPF50+, a także unikanie zbyt długiej ekspozycji na słońce. W Polsce zazwyczaj mamy do czynienia z fototypem środkowoeuropejskim, z jasnobrązową skórą oraz włosami w kolorze ciemnego blondu lub brązowymi. Ponownie jest to typ wrażliwy na słońce, w przypadku którego bazą powinien być krem z filtrem dla mężczyzn z SPF30. Warto jednak mieć na uwadze, aby podobną ochronę stosować także w przypadku skóry ciała, nie tylko twarzy. Istotne znaczenie przy wyborze ma też filtr zastosowany w takim produkcie. Może być on fizyczny (tlenek cynku i dwutlenek tytanu) lub chemiczny (organiczny). Pierwszy odbija promienie słońca, drugi zaś je pochłania. W przypadku fizycznych filtrów częściej jednak mamy do czynienia z bieleniem cery, choć i ten problem jest niwelowany przez coraz doskonalsze formuły takich produktów.

W jaki sposób nakładać kremy z filtrem u mężczyzn?

Tak naprawdę sposób aplikacji jest uniwersalny. Oznacza to, że taki produkt nakłada się na 20 minut przed ekspozycją słoneczną, na suchą, oczyszczoną i nawilżoną skórę twarzy (najlepiej sprawdzi się do tego męski krem do twarzy). Istotna jest też ilość. Produktu nie może być za mało, gdyż nie będzie zapewniał odpowiedniej ochrony. Średnio więc należy aplikować objętość jednej, małej łyżeczki na całą skórę twarzy.