Z jakimi składnikami warto łączyć kwasy kosmetyczne

Kwasy na twarz potrafią zdziałać wiele dobrego dla cery, ale po zastosowaniu serum lub peelingu kwasowego mogą wystąpić podrażnienia i zaczerwienienie twarzy. Dlatego przy kwasowych kuracjach należy stosować odpowiednie kosmetyki. Jakiego kremu używać na twarz po kwasach? Jakie składniki
Kwas hialuronowy
Wbrew nazwie kwas hialuronowy nie jest kwasem, lecz wielocukrem o silnym działaniu nawilżającym. Przynosi skórze podrażnionej kwasami ukojenie i przyspiesza jej regenerację
Wąkrotka azjatycka
Wąkrotka azjatycka (Centella asiatica) to składnik łagodząco-odbudowujących kremów tzw. CICA. Działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Pobudza skórę po złuszczaniu do szybszej regeneracji.
Skwalan
Zatrzymuje wilgoć i ogranicza utratę wody z naskórka – skwalan w kosmetyce pozyskiwany jest głównie z oliwek lub trzciny cukrowej. Stosowany jako składnik w kremie nawilża i łagodzi stany zapalne.
Pantenol (Panthenol)
Pantenol to składnik znany z pielęgnacji po opalaniu. Sprawdza się też po zastosowaniu kwasów – działa łagodząco, jednocześnie wzmacniając i odbudowując strukturę skóry.
Alantoina (Allantoina)
Podobnie jak pantenol, alantoina nawilża, łagodzi i przyspiesza gojenie uszkodzonej tkanki.
Hydrolaty
Toniki podczas kuracji kwasami zamień na hydrolaty, np. z kocanki, melisy, lawendy lub aloesu. Mają działanie regenerujące i niwelują zaczerwienienia.
Aloes
Ekstrakt z aloesu znany jest z kojących właściwości. Łagodzi zmiany po złuszczaniu naskórka i działa przeciwświądowo.
Ceramidy
Kremy z ceramidami wspierają odbudowę osłabionego naskórka i przywracają naturalną barierę hydrolipidową skóry.
Pamiętaj!
Naprawczo-nawilżający krem po zabiegach kwasami stosuj minimum dwa razy dziennie lub częściej w razie potrzeby. Niezwykle ważna jest ochrona przeciwsłoneczna, nawet w chłodniejsze i pochmurne dni. Aplikuj krem z filtrem w ciągu dnia, co około 2-3 godziny. Zaleca się używanie najwyższej ochrony, czyli SPF50 lub 50+.