Blog Makijaż

Beauty blender – co to jest i do czego służy ta mała gąbeczka?

Hebe

Czy niemal w każdym miesiącu i w pogoni za spełnieniem marzeń o idealnym makijażu, testujesz nowe produkty oraz patenty kosmetyczne? Jeśli tak to mamy dla Ciebie dobrą informację. Odpowiedzią na bolączki związane z niedopracowanym, rozmywającym się lub widocznym pudrem, może być podkład nałożony gąbeczką beauty blender, który jest doceniany przez wiele światowych makijażystek.

Beauty blender – co to jest?

Spoglądając na małą gąbeczkę twórczyni Rea Ann Silva, trudno wyobrazić sobie zarówno jej moc, jak i kreowane możliwości. A jednak, już podczas pierwszych muśnięć gąbką po twarzy okazuje się, że podkład pięknie przylega do skóry i staje się zupełnie stopiony z jej naturalnym kolorytem. To właśnie takie efekt, czyli makijaż w technologii HD chciała osiągnąć autorka beauty blendera. A wszystkie wzięło się z konieczności posiadania przez modelki sesji fotograficznych, niemal idealnych, nieskazitelnych makijaży, które ukryją wszelkiego rodzaju niedoskonałości cery. Podczas przeprowadzania profesjonalnych sesji nie ma miejsca na widoczne pory, przebarwienia, czy wypryski. I co prawda można zastosować przy takich zdjęciach makijaż natryskowy, ale nie jest on ani dość praktyczny, ani tani w wykonaniu (ze względu na konieczność posiadania specjalistycznego sprzętu).

Tak naprawdę, dopiero beauty blender daje tak samo dobry, niemal, że gwiazdorski efekt, a jednocześnie praca z nim, jest dość łatwa i wygodna. W dodatku, uniwersalna gąbka nadaje się do każdego rodzaju skóry i różnych typów cery. Dzięki niej, produkt nakłada się dużo bardziej precyzyjnie oraz unika się zbierania nadmiaru pudru przy linii włosów lub przy żuchwie.

Beauty blender pokochały miliony kobiet na całym świecie. Można go stosować podczas nakładania codziennego makijażu i zawsze wyglądać świetnie. Od teraz nie musisz się obawiać, czy podkład jest dobrze „połączony” z cerą. Bądź czy jest rozprowadzony tak, by na twarzy oraz dekolcie nie pozostawały plamy lub zacieki. Z beauty blenderem otrzymujesz profesjonalny makijaż, bez względu na okazję.

Oryginalna wersja beauty blendera miała kolor różowy i wymiary 5,5 cm na 3,5 cm. Jednak aktualnie pojawiło się wiele innych gąbek w różnych odsłonach:

Praca z beauty blenderem – jak aplikować produkty gąbką?

Choć gąbka beauty blender wydaje być się pozornie dość nieskomplikowanym i prostym w swojej konstrukcji gadżetem, to trzeba przyznać, że jej twórczyni mocno postarała się o to, by był to produkt niemal idealny. Tworzywo, z którego jest wykonana gąbka to tak naprawdę opatentowana pianka o strukturze otwartych komórek open-cell. Tak wykonana nie zasysa produktu, z którym pracuje. To jeden z największych atutów, na który zwracają uwagę klientki.

Warto wiedzieć...

W internecie można zobaczyć wiele testów z przecinaniem beauty blendera, który jednoznacznie prezentuje i zapewnia, że podkład nie odkłada się w środku gąbki, a co za tym idzie, nie marnuje. Wykorzystujemy tylko taką ilość produktu, która jest niezbędna do wykonania jednorazowego makijażu.

Przechodząc przez kolejne kroki nakładania produktów z użyciem beauty blendera, nie sposób nie wspomnieć o konieczności zamoczenia gąbki tuż przed użyciem. Powinna być ona wilgotna, ale uwaga, nie może ociekać wodą. Konieczność nawilżenia gąbki wynika z tego, że będziemy za jej pomocą pracować z produktami mokrymi. Beauty blenderem najczęściej nakłada się bowiem podkład, czyli potoczny fluid, korektor pod oczy i na zaczerwienienia, rozświetlacz, czy podkład na powieki lub cienie w kremie, ale również kremy pielęgnacyjne, czy pomadki do ust.

Jeśli beauty blenderem chcemy nakładać produkty sypkie to nie ma konieczności moczenia gąbki.

Podkład najlepiej najpierw nałożyć opuszkami palców na twarz lub na dłoń, a następnie zastosować technikę stemplowania, czyli wklepywać produkt okrągłą końcówką gąbki bezpośrednio w skórę.

Spiczastą część beauty blendera warto zarezerwować na produkty typu korektor, podkład pod cienie lub same cienie. Aplikacja tą częścią gąbki, będzie po prostu łatwiejsza.

Uwaga

Najpowszechniejsze błędy podczas pracy z beauty blenderem:

  • Nakładanie produktu w kremie suchą gąbką,
  • Rozcieranie podkładu zamiast wklepywanie,
  • Praca ze zbyt mokrą gąbką, ociekającą wodą.

Mycie beauty blendera – czy po każdym zastosowaniu trzeba myć gąbkę?

Jeżeli zależy Ci na zachowaniu wysokiej higieny to pamiętaj o każdorazowym umyciu gąbki, bezpośrednio po makijażu. Oczywiście może to być dość uciążliwe, jeśli zawodowo zajmujesz się makijażem, a gąbek stosujesz dziennie kilka. Dlatego mamy dla Ciebie ciekawy patent od Maxineczki:

Brudne gąbki włóż do ciepłej wody z dodatkiem mydła w płynie, oliwki do kąpieli lub dowolnego płynu. Naciskaj na gąbki, przygniatając je dłońmi do podłoża umywalki lub miski, w której je płuczesz. Po trzykrotnej zmianie wody, gąbki powinny być już całkowicie czyste. Odłóż je teraz na bok i poczekaj aż całkowicie wyschną.

Uwaga! Mokrych gąbek nigdy nie powinno się chować do pojemników.

Czy już wiesz, jak stosować beauty blender i do czego może się przydać? Mamy nadzieję, że z gąbeczkami z naszej kolekcji HEBE PROFESSIONAL wyczarujesz makijaż marzeń!