Blog Twarz

Odważ się na peeling kawitacyjny w domu! Wszystko o kawitacji twarzy

Hebe
Hebe
Czym jest peeling kawitacyjny? Jakie przynosi rezultaty? Jak go wykonać? Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie i przybliżyć tajniki zabiegu kawitacyjnego, który możesz przeprowadzić samodzielnie. Zero zaskórników, czysta cera, promienny wygląd – pora na kawitację w domu!
Odważ się na peeling kawitacyjny w domu! Wszystko o kawitacji twarzy

Czym jest peeling kawitacyjny? Jakie przynosi rezultaty? Jak go wykonać? Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie i przybliżyć tajniki zabiegu kawitacyjnego, który możesz przeprowadzić samodzielnie. Zero zaskórników, czysta cera, promienny wygląd – pora na kawitację w domu!

Peeling kawitacyjny – co to i czy jest bezpieczny

Jeszcze niedawno zabieg kawitacyjny można było wykonać wyłącznie w gabinecie. Dziś dzięki specjalnym urządzeniom peeling kawitacyjny możliwy jest również w domu. Urządzenie do kawitacji wykorzystuje fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości i w połączeniu z produktem na bazie wody bardzo dokładnie oczyszcza skórę z nieczystości, takich jak wągry, otwarte zaskórniki czy zamknięte grudki. Skóra staje się gładka, satynowa i pozbawiona niedoskonałości.

Działanie peelingu kawitacyjnego opiera się na:

  • dokładnym oczyszczeniu skóry – zabieg złuszcza zrogowaciały naskórek i pozbywa się zaskórników i wągrów,
  • redukcji trądziku – zmniejsza łojotok, zwiększa drożność porów, minimalizuje rozmnażanie się bakterii odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków,
  • regeneracji skóry – dostarczona energia z wibracji ultradźwiękowych pobudza komórki skóry do odnowy,
  • zmniejszeniu widoczności plam pigmentacyjnych,
  • poprawie metabolizmu komórkowego, dzięki czemu skóra wolniej się starzeje i wygląda na młodszą,
  • usprawnieniu krążenia krwi i limfy – opuchlizny się zmniejszają, a skóra ma zdrowszy koloryt.

Wskazania do peelingu kawitacyjnego

Zabieg jest nieinwazyjny, uniwersalny i może go wykonać niemal każdy (wykluczenia znajdziesz w kolejnym akapicie). Peeling kawitacyjny najbardziej wskazany jest do cery tłustej i problematycznej, ponieważ reguluje wydzielanie sebum. Wspaniale radzi sobie z zaskórnikami, zarówno otwartymi, jak i zamkniętymi. Cerę suchą i zmęczoną dobrze dotlenia. Polecany jest też do cery dojrzałej i poszarzałej – ujędrnia i dodaje młodzieńczego blasku. Zabieg kawitacyjny w domu można przeprowadzić nawet na cerze wrażliwej i nadreaktywnej – wcześniej zapoznaj się z instrukcją urządzenia i zachowaj środki ostrożności.

Pamiętaj!

Stosowanie peelingu kawitacyjnego zaleca się nie częściej niż 1 raz w tygodniu.

Przeciwskazania do kawitacji

Jak każdy zabieg, również peeling kawitacyjny ma szereg przeciwwskazań. Rzecz jasna nie można stosować go na rany, egzemę, ropne wypryski, krostki, a także bezpośrednio po goleniu. Inne przeciwwskazania to m.in.:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby tarczycy,
  • nowotwory,
  • problemy z krążeniem, zakrzepowe zapalenie żył,
  • osteoporoza,
  • rozrusznik, metalowe implanty i stały aparat na zęby.

O czym trzeba pamiętać po kawitacji?

Po peelingu kawitacyjnym koniecznie zabezpieczaj buzię dobrym filtrem SPF (ochrona słoneczna jest konieczna codziennie, ale po peelingach jest konieczna podwójnie). Dzień-dwa po zabiegu zrezygnuj też z basenu, sauny i solarium. Odłóż na dalszy termin kuracje kwasami i retinolem, które mogą nadmiernie podrażniać i przesuszać złuszczoną skórę, a nawet wywołać reakcje uczuleniowe.

Urządzenia do kawitacji z sonoforezą

Oprócz funkcji peelingującej urządzenia do kawitacji mogą mieć inne tryby. Standardowo mają funkcję sonoforezy, która polega na wtłaczaniu składników aktywnych głębiej w skórę z wykorzystaniem ultradźwięków – tego trybu możesz używać codziennie przy aplikacji serum na twarz. Wówczas końcówka urządzenia powinna być skierowana szpatułką w górę. Niektóre urządzenia mają opcje liftingujące, mocno oczyszczające i masujące (pobudzające do produkcji kolagenu).

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu krok po kroku

  1. Przed każdym użyciemzdezynfekuj urządzenie, np. płynem typu Skinsept.
  2. Zdejmij biżuterię i wstępnie umyj twarz pianką lub żelem.
  3. Aby kawitacja zadziałała należycie, należy zwilżyć skórę. W tym celu spryskaj buzięspecjalnym płynem do peelingu kawitacyjnego, wodą termalną, tonikiem, hydrolatem lub przegotowaną wodą. Możesz też zaaplikować płyn na płatek kosmetyczny i nanieść na skórę.
  4. Trzymaj urządzenie przyciskami do twarzy pod kątem 30-40 stopni – szpatułka powinna być ustawiona w dół w trybie peelingu i w górę w trybie sonoforezy. Przyciskaj ją do skóry delikatnie i z wyczuciem. Prowadź szpatułkę bez pośpiechu, ale też nie przytrzymuj w jednym miejscu.
  5. Urządzenie przesuwaj od środka na zewnątrz twarzy. Najpierw jedna, potem druga połowa. Przy peelingowaniu czoła zaleca się, by szpatułkę prowadzić ruchami od dołu ku górze. Dokładnie oczyść też nos i brodę, gdzie jest zwykle najwięcej zaskórników. Podczas zabiegu na bieżąco przecieraj szpatułkę z zabrudzeń.

Pamiętaj!

Peeling kawitacyjny może być wykonywany tylko na zwilżonej skórze.

Peeling kawitacyjny w domu może znacznie poprawić kondycję Twojej skóry – wystarczy 3 minuty regularnego stosowania co tydzień, by oczyścić cerę z zaskórników i w dłuższej perspektywie poprawić kondycję skóry. Pamiętaj jednak o środkach ostrożności, codziennym nawilżaniu cery i ochronie SPF kremami pielęgnacyjnymi – reszta to miłe dodatki, które udoskonalają sposób dbania o siebie.