Dermo

Przygotuj włosy na jesień

Dlaczego jesienią tracimy więcej włosów?

Jednym z winowajców jesiennego wypadania włosów jest ekspozycja włosów na słońce latem. Niesprzyjające są również kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie. Zwykle problem ten mija po kilku lub kilkunastu tygodniach.

Pamiętaj!

Kiedy zauważymy nagłą i wzmożoną utratę włosów powinno wzbudzić to nasz niepokój. Może to też być objawem poważniejszych chorób, zaburzeń hormonalnych, stresu lub skutkiem ubocznym przyjmowania leków.

W takiej sytuacji należy skorzystać z porady dermatologa, trychologa lub endokrynologa, który zleci specjalistyczne badania.

Jaka jest recepta na piękne i mocne włosy?

Łodyga włosa będąc martwym tworem nie jest w stanie się sama zregenerować, dlatego:

  • Delikatnie upinaj włosy w chłodniejsze miesiące. Jesienią i zimą nosimy szaliki, chusty i apaszki, o które rozpuszczone włosy mogą się wycierać i plątać. Dodatkowo silny wiatr, sprzyja ich niszczeniu. Dlatego lepiej lekko upiąć wysoko włosy.
  • Sięgnij po czapkę! Nakrycie głowy zabezpiecza mieszki włosowe przed przemarznięciem, chroniąc włosy przed wypadaniem.
  • Myj włosy i spłukuj pianę z głową odchyloną do tyłu, zgodnie z kierunkiem ich opadania. Mycie włosów z głową pochyloną do przodu sprzyja łamaniu się włosów. Mokre włosy są bardziej łamliwe i podatne na uszkodzenia. Niedokładne spłukanie szamponu i innych środków do pielęgnacji, podczas mycia z głową pochyloną do przodu może być przyczyną pojawienia się podrażnień skóry lub zmian trądzikowych na linii włosów. Dodatkowo płyny ustrojowe przepływają od czoła w kierunku karku- mycie „do tyłu” sprzyja prawidłowemu krążeniu krwi.
  • Zadbaj o właściwe odżywienie organizmu (dieta) i mieszków włosowych. Dla utrzymania mocnych włosów szczególne znaczenie ma dieta bogata w cynk, żelazo, siarkę, a także witaminy z grupy B, A oraz D3. Na poprawę ukrwienia mieszków i dla dostarczenia składników budulcowych stosuj kuracje preparatami aptecznymi.

Jak pobudzić włosy do wzrostu i ograniczyć ich wypadanie?

W przypadku wypadania włosów o charakterze lekkim lub umiarkowanym warto rozpocząć działanie bezpośrednio na skórę głowy, stosując specjalistyczną kurację dostępną bez recepty, np. z serii DERMEDIC CAPILARTE.

Dermokosmetyki Dermedic Capilarte to specjalistyczna linia produktów kuracyjnych przeznaczonych do skóry głowy i włosów, polecanych zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Skuteczność kuracji Dermedic Capilarte została potwierdzona w wyniku badań klinicznych i trychologicznych prowadzonych przez okres 3 miesięcy. Wówczas codziennie razem z szamponem stosowane było serum Capilarte.

Działanie kuracji polega na stymulacji mikrokrążenia w skórze głowy, a także intensywnym odżywieniu komórek mieszków włosowych. Kuracja stymulująca wzrost i odrost włosów CAPILARTE składa się z dwóch kroków:

KROK 1:

Szampon stymulujący wzrost i odrost włosów Dermedic Capilarte.

Zadaniem szamponu jest dokładne oczyszczenie skóry głowy i włosów, nie naruszając fizjologicznej równowagi mikrobiomu i przygotowanie jej do przyjęcia skoncentrowanej dawki składników odżywczych zawartych w serum.

KROK 2:

Serum Dermedic Capilarte stymulujące porost włosów

Aplikuje się na wcześniej przygotowaną i oczyszczoną skórę głowy. Jest to specjalistyczna wcierka o udowodnionej klinicznie skuteczności. Serum jest nieodłącznym uzupełnieniem szamponu.

Ten wpis powstał we współpracy z marką Dermedic.