Dermo

Sekret pięknych i długich rzęs

Długie, gęste rzęsy stanowią atrybut, którym chce się pochwalić każda kobieta. Dlatego tak ważna jest ich pielęgnacja. Rzęsy, poza swoją niewątpliwie pożądaną funkcją estetyczną, pełnią także swoją podstawową funkcję, czyli ochronną.

Czy wiesz, że?

Głównym zadaniem rzęs jest ochrona oka przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Brwi natomiast ograniczają spływanie wody i potu do oczu. Bez względu na to, którą funkcję rzęs doceniamy bardziej, naturalny cykl życia rzęs wiąże się z wypadaniem części włosków. Zdarza się jednak, że nasze przyzwyczajenia przyspieszają ich utratę.

Co szkodzi naszym rzęsom?

 • częste korzystanie z zabiegów kosmetycznych (przedłużanie, koloryzacja, itp.)
 • używanie źle dobranego tuszu,
 • zbyt częste używanie zalotki,
 • agresywny demakijaż i mocne pocieranie rzęs,
 • zła dieta i stres.

Jak możemy zadbać o nasze rzęsy?

Aby przywrócić rzęsom i brwiom gęstość oraz sprawić, że będą rosły dłuższe i grubsze, należy pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. Dobrze dobrany preparat i konsekwencja stosowania potrafią odbudować strukturę włosków, wydłużyć je, zagęścić oraz uelastycznić.

Odżywka czy serum do rzęs – co wybrać?

W zakresie pielęgnacji dokonujemy wielu wyborów, również między odżywką a serum. Zdecydowanie lepiej poradzi sobie serum, ponieważ to kosmetyk do zadań specjalnych o wysoce skoncentrowanych składnikach aktywnych. Pozwala on na intensywniejsze odżywienie cebulek i włosków oraz szybsze osiągnięcie efektu działania substancji aktywnych. Lekka formuła preparatu ułatwia wchłanianie i pozwala na stosowanie go przed innymi etapami pielęgnacji. Działa o wiele intensywniej niż odżywka.

W przypadku rzęs efekt to

 • wydłużenie,
 • zagęszczenie,
 • pogrubienie,
 • odżywienie włosków.

Serum do rzęs i brwi warte uwagi to Regenerum regeneracyjne serum do rzęs i brwi, ponieważ charakteryzuje się znakomitym składem oraz ma bardzo funkcjonalne opakowanie z dwiema końcówkami, na linię rzęs i na całe włoski.

Najlepsze działanie? – równoczesne i na cebulki i na włoski!

Wzrost rzęs, podobnie jak ich kondycja, zależą od stanu cebulki. Im lepiej odżywiona i zregenerowana, tym większe szanse na wzmocnione rzęsy od nasady po same końce. Dlatego najlepsza pielęgnacja dla rzęs to działanie zarówno na cebulki, stymulując je do wzrostu, jak i na całe włoski sprawiając, że stają się dłuższe, grubsze i mocniejsze.

Regenerum regeneracyjne serum do rzęs i brwi składa się z dwóch specjalnie opracowanych formulacji:

 • serum z eyelinerem do stosowania na linię rzęs, i
 • serum ze szczoteczką do stosowania na całej długości rzęs i brwi.

To preparat o nowej formule z biotyną i argininą, który intensywnie pielęgnuje i regeneruje włoski, sprawiając, że stają się dłuższe, grubsze i widocznie wzmocnione.

Czytaj skład preparatu

Wybierając preparat do rzęs czy brwi przede wszystkim należy zwrócić uwagę na skład. Oko to bardzo wrażliwy organ, a odżywki mogą powodować silne podrażnienia i reakcje alergiczne. Dyskusyjnym składnikiem zawartym w wielu odżywkach jest bimatoprost, który jest stosowany w leczeniu jaskry. Bimatoprost w składzie może powodować liczne skutki uboczne - przekrwienie spojówek, świąd, pieczenie, łzawienie, gorszą ostrość widzenia.

Podsumowując:

 • Podstawą pielęgnacji rzęs jest równoczesne działanie i na cebulki i na włoski, a gwarancją skuteczności jest regularność.
 • Kupując odżywkę, warto sprawdzić skład. Formuła produktów oparta na naturalnych składnikach może odżywić rzęsy i brwi oraz pobudzić mieszki do pracy.
 • Odpowiednio dobrany kosmetyk nie powinien podrażniać oczu lub powodować reakcji alergicznej. Skład wzbogacony o wyciąg ze świetlika działa łagodząco na skórę, zmniejszając ryzyko wystąpienia podrażnień.
 • Jednymi z cenniejszych składników aktywnych są olej rycynowy, biotyna, arginina czy aloes, które między innymi pobudzają cebulkę włosa do wzrostu czy nawilżają włoski. Wszystkie je znajdziesz właśnie w Regenerum regeneracyjnym serum do rzęs i brwi

Ten wpis powstał we współpracy z marką Regenerum.