Blog

Profesjonalne produkty do włosów – jak osiągnąć efekt jak z salonu?

Po wyjściu od fryzjera Twoje włosy są sypkie, miękkie i pachnące? To zasługa mistrzowskich umiejętności stylisty, ale nie tylko – wielkie znaczenie mają profesjonalne kosmetyki do regeneracji, układania i farbowania włosów. Podobny efekt możesz uzyskać w domu! Poznaj tajemnice fryzjerskie – zapraszamy do świata profesjonalnych odżywek, szamponów i farb do włosów.

Z tego artykułu dowiesz się:

1. Czym kosmetyki do włosów profesjonalne różnią się od drogeryjnych

2. Czym farby profesjonalne różnią się od tradycyjnych

3. Jakie zabiegi za włosy możesz wykonać w domu z użyciem produktów fryzjerskich

4. Jakie marki profesjonalne są dostępne w Hebe

Profesjonalne kosmetyki do regeneracji włosów

O tym, czym kosmetyki profesjonalne do twarzy różnią się od kosmetyków drogeryjnych, pisaliśmy w tym artykule o produktach gabinetowych. Jeśli chodzi o fryzjerskie kosmetyki do włosów, jest podobnie – mają wyższe stężenie składników aktywnych, więc ich działanie jest intensywniejsze niż tradycyjnych szamponów, masek czy odżywek. Z tego powodu są wydajniejsze – wystarczy niewielka ilość, by dobrze zadziałały. Więc choć z reguły są droższe, mają wysoką jakość i posłużą na dłużej niż „zwykle” kosmetyki do włosów.

Pamiętaj!

Duże znaczenie ma też sposób stosowania kosmetyków do włosów – przeczytaj o równowadze PEH w świadomej pielęgnacji.

Profesjonalne farby do włosów

Czy rezultaty farbowania włosów w domu mogą być równie udane jak koloryzacja w salonie? Tak, ale pod kilkoma warunkami. Po pierwsze musisz zgłębić nieco wiedzę na temat profesjonalnego farbowania. Drugim warunkiem jest sięgnięcie po farbę do włosów używaną przez fryzjerów i zmieszanie jej w odpowiednich proporcjach z oksydantem. Powszechnie uważa się, że farby profesjonalne mają lepszą trwałość koloru niż farby drogeryjne, choć ich aplikacja wymaga znacznie większej wprawy. Jeśli chodzi o odcienie blond, to z reguły jedynie farby fryzjerskie zapewniają uzyskanie chłodnej tonacji, choć wiele zależy od rodzaju i reakcji włosów na pigmenty.

5 zabiegów fryzjerskich, które możesz wykonać w domu

  1. Olejowanie – olejki i kuracje do włosów na gorąco
  2. Keratynowe prostowanie włosów – szukaj keratyny w płynie
  3. Peeling trychologiczny skóry głowy
  4. Odbudowujące maski do włosów
  5. Dekoloryzacja i koloryzacja

Fryzjerskie kosmetyki – marki dostępne w Hebe

Wiele kosmetyków fryzjerskich występuje w wersjach do salonu i do pielęgnacji domowej. Zobacz, jakie profesjonalne kosmetyki do włosów rekomendujemy w Hebe.

  • Marc Anthony to kanadyjska marka, którą uwielbiają zwłaszcza właścicielki fal i loków. Profesjonalne kosmetyki do włosów kręconych to absolutne hity, zwłaszcza szampony, odżywki i pianki stylizacyjne definiujące skręt loków.
  • Biopoint to z kolei włoska marka, która udowadnia, że profesjonalne produkty do włosów mogą być pełne składników roślinnych. Np. seria Orovivo zawiera trzy drogocenne olejki: arganowy, z cibory i lniany. Ciekawym produktem Biopoint są fluidy do włosów do zastosowania przed szamponem, które dogłębnie regenerują. Tylko w Hebe!
  • Wśród produktów CHI znajdziesz natomiast luksusowe produkty do stylizacji i kosmetyki do zabiegów fryzjerskich w domu, np. jedwab do kuracji odbudowujących włosy zniszczone. Jeśli szukasz nabłyszczacza lub szamponu jak z salonu, koniecznie zajrzyj do oferty!
  • Polska marka Prosalon udowadnia, że dobre produkty fryzjerskie nie muszą być drogie. Znajdziesz tu keratynę w płynie do domowego prostowania włosów, termoochronne spraye do włosów, dekoloryzatory, odbudowujące kuracje i wiele więcej profesjonalnych kosmetyków w przystępnych cenach.

 

To oczywiście tylko wybrane marki dostępne w Hebe. Koniecznie wypróbuj ich jakość!